Те, що в Росії дали інформацію про військові катери та кораблі РФ біля Кримського мосту, може означати, що загострення конфлікту матиме продовження. Це розраховано на захист від  придуманих собою ж "провокацій" 

Таку думку в ефірі ObozTV висловила координатор громадської ініціативи "Крим SOS" Таміла Ташева. Вона зазначила, що Кримський півострів перетворюють на справжню військову базу Кремля.

"Росія так і хотіла зробити, захопивши Крим. Керченський міст – це проект самого Путіна, певний символ росіян, тому вони говорять, що українські "диверсанти" хочуть його зруйнувати. Те, що вони дали інформацію про патрулювання мосту публічно, чітко артикулюючи, означає, що, найімовірніше, це матиме продовження", – сказала вона.

Правозахисниця нагадала подібну ситуацію у 2016 році, коли відбувались навчання Росії в цьому регіоні, де затримали так званих "диверсантів".

"Будь-яка ситуація, яку РФ вчиняє на території півострова, так чи інакше через деякий момент вистрелить проти України. Ми пам`ятаємо загострення у Керчі, в Азовському морі і також ситуацію, коли в листопаді минулого року були затримані українські моряки", – додала вона.

Варто зазначити, що нещодавно на полігоні Чорноморського флоту в тимчасово окупованому Криму пройшли навчання розвідувальних підрозділів, які тренувалися виконували завдання «в тилу противника».

 Під час навчань підрозділ окупантів був завантажений у вертоліт, здійснив переліт в район висадки на максимально низькій висоті. Потім розвідників десантували «в тил противника». Там вони організували засідку, «підірвали» ворожу військову техніку, та захопивши документи, повернулися в пункт дислокації. У навчаннях брали участь військовослужбовці розвідувальних підрозділів військових частин Чорноморського флоту РФ. Такі навчання постійно насторожую військових експертів, які рекомендують Україні реагувати та вживати відповідних заходів.

Як стало відомо раніше, військові катери Нацгвардії РФ БК-16 5 березня заступили на патрулювання чорноморського побережжя.

Відзначимо, українські морські піхотинці в середу, 20 лютого, спустили на воду десантно-штурмові катери "Кентавр". Новинка флоту вийшла в Чорне море під час військових навчань в Одесі.

"Кентаври" поки офіційно не включені до складу вітчизняного флоту, оскільки проходять державні випробування.

Характеристики штурмовиків перевищують аналогічні "Раптор", якими озброєні ВМС Росії. "Кентаври" озброєні 12,7 мм кулеметом і 40 мм гранатометом.