Росія захотіла, щоб Україна віддала їй одеських сепаратистів в обмін українських політв’язнів, через невдалу спробу створення "Народної ради Бессарабії", яку Москва програла.

Про це в інтерв'ю "Ліга.net" заявив глава Служби безпеки Василь Грицак, передає Корупція Інфо.

"У вузькому колі я доповів про ситуацію в Одесі та підготовку планів по другому фронту – президенту і начальнику Генштабу. Куратор проекту "Бессарабія" – Інал Ардзінба, перший заступник радника президента РФ Владислава Суркова. Ардзінбі оголошено підозру, він перебуває в розшуку. Гліщинска, яку ми віддали, прямо контактувала з Ардзінбовим. Другий – Діденко, який стрибав від Альфи з вікна і поламав собі ноги. Чому він тікав? За ним теж стояв Ардзінба, – пояснив глава СБУ.

За інформацією СБУ, в зв'язку з провалом проекту Бессарабія, так звана група ФСБ в московській верхівці звинуватила в цьому групу Суркова- Ардзінби.

"План не вдався. Гібридна війна на південному заході України з виходом на Європу не почалася. Подивіться аналітику за минулий рік – весна і літо. Що відбувалося в Молдові? Її колотило. У мене була розмова про це з керівництвом спецслужб Молдови. Росіяни провалилися. І це стало предметом серйозних розглядів в Москві", – розповів Грицак.

Нагадаємо, 14 червня українських політв’язнів Юрія Солошенка і Геннадія Афанасьєва обміняли на одеських журналістів Олену Гліщинську і Віталія Діденка, які мають стосунок до кривавих подій в Одесі 2 травня 2014 року. Їх відправили до Москви.