Росія постійно провокує війська НАТО не тільки в Чорному морі, розповів політолог Володимир Фесенко в ефірі програми “Сьогодні Ввечері” на каналі “Україна 24”, коментуючи інцидент з британським кораблем у Чорному морі.

“Це давня історія в різних формах, і не тільки в Чорному морі. У Балтиці, навіть у Північному морі. З літаками, коли небезпечно близько підходять до літаків НАТО. Ну, це така демонстрація сили, психологічний тиск. Кораблі те ж саме роблять. Ось і в Чорному морі… Вони хочуть постійно розширювати зону свого контролю, відтіснити й нас, і західних союзників. Так що дійсно йде психологічна боротьба. А інформаційно вони демонструють силу. Це демонстрація таких “ковбойських” звичок. Пропагандисти кажуть — ага, ми стріляємо, а та сторона нас боїться”, — сказав він.

Фесенко відповів, чи достатня реакція України на інцидент.

“Можна й жорсткіше. Хоча, мені здається, МЗС відпрацювало оперативно. Ми повинні постійно говорити й демонструвати, що ми не боїмося подібних провокацій”, — сказав він.

В свою чергу, Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що проходження британського військового корабля 23 червня у Чорному морі біля Криму було демонстрацією невизнання російської анексії українського півострова. Про це повідомляє «Голос Америки».

Джонсон підтвердив цілеспрямованість дій есмінця Defender, який згідно з твердженням Росії у середу порушив російські територіальні води поблизу порту Севастополь.

«Наш корабель разом з іншими захищає наші цінності, в які ми віримо: демократію, права людини, рівноправ’я, а також верховенство закону і свободу мореплавства», – сказав прем’єр-міністр.

Москва заявляє, що її катери берегової охорони та літаки застосували попереджувальний вогонь, але Лондон каже, що не визнає російського бачення того, що сталося.

Британський прем’єр-міністр заявив, що про російські води там не йдеться.

«Важливо те, що ми не визнаємо російську анексію Криму. Це частина суверенної української території. Цілковито правильно підтримувати закон і домагатися свободи мореплавства, обравши найкоротший шлях між двома пунктами», – наголосив Джонсон.