Росія під час відкритої агресії проти України в Азовському морі завдала найбільшої шкоди насамперед собі. 

Тоді військові РФ протаранили буксир ВМС ЗСУ на виході з Керченської протоки та захопили в полон українських моряків. Відтак весь світ дивиться на них як на дикунів.

Росіяни програли Україні в Азовському морі, а "люди мислячі думають, що вони зійшли з розуму і з ними домовлятися просто нема про що". 

Таку заяву зробив капітан першого рангу Військово-морських сил США Гаррі Табах в інтерв'ю Апострофу.

"На них уже дивляться як на дикунів, які діють, як КГБ у беззаконні. У всіх є якісь принципи, за якими потрібно діяти, але тільки не у них. Коли я ще служив у Росії, то тоді були поняття, такі собі договори неписані: сім'ю не чіпати, дітей не чіпати тощо. 

А зараз – це свавілля, і те, що вони творили в Керченській протоці, взявши українських моряків у заручники – це повне беззаконня!" – запевнив Табах.

Капітан каже, що не розуміє, з якої радості Росія захопила  українських моряків. Якщо вона взяла їх у полон як військових, то їх повинен судити суд, а для цього потрібно довести вчинення військового злочину.

"А його там не було з боку українських моряків. Значить, вони просто військовополонені, і їх повинні утримувати у формі, при них повинен бути завжди командир. Навіть є закон "Про військовополонених". Судити в РФ їх зібралися цивільним судом. Так вони цивільні або військові? Якщо цивільні, то ви обстріляли цивільне судно. Схоже на те, що йде шизофренія", – підкреслив військовий.

До того ж російські прикордонники вчинили дуже дивно і небезпечно, протаранивши український корабель. 

Під час інциденту вони могли набагато більше пошкодити свій корабель, і тим самим піддати загрозі життя команди.

Як відомо, у Керченській протоці 25 листопада 2018 року прикордонний корабель Росії протаранив буксир українських військових. Росія захопила 2 українських кораблі та взяла в полон 24 українських моряків. Їх згодом арештували в окупованому Криму та вивезли до московських СІЗО. Усі українські моряки заявили слідству в РФ, що є військовополоненими.

Вже майже рік Росія блокує в Азовському морі іноземні судна, що прямують до українських портів. Час затримки кораблів може сягати понад тиждень. Через це українська економіка зазнає чималих збитків.