Росії потрібен привід для агресії, тож необхідно докласти всіх зусиль, аби не допустити подальшої ескалації.

Про це заявив спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер в інтерв’ю.

«Ви маєте ситуацію, коли Росія упродовж тривалого часу значно підсилює свою військову міць, оточуючи Україну. На своїй території, а також у Криму, а відтепер і в Чорному та Азовському морях. І в неї є можливості розпочати агресію. Ми б оцінили малоймовірним, щоб Росія на це наважилася. Але тут стався інцидент, коли Росія атакувала українські кораблі кілька тижнів тому. І тепер, я думаю, ми маємо розглядати реалістичну ймовірність того, що Росія розпочне нову агресію», – наголосив він.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

За словами Волкера, необхідно докласти всіх зусиль, аби не допустити цього.

«Маємо зробити все, аби запобігти цій агресії та стримати її. Але є річ, яка непокоїть. Це російські заяви, згідно з якими Україна збирається атакувати, застосувати хімічну зброю. Таке дезінформування непокоїть, тому що для Росії потрібен привід для агресії. Хотілося б думати, це робиться для того, аби відвернути увагу від агресії проти українських кораблів у Чорному морі. Але ми маємо бути дуже пильними, маємо стежити за ситуацією та в ідеалі – уникнути подальшої ескалації та агресії», – сказав спецпредставник Держдепу. 

Окрім того, Волкер розповів щодо можливості відключення Російської Федерації від міжнародної системи передачі фінансової інформації SWIFT.

Так, раніше Волкер заявляв, що відключення Росії від SWIFT – це “ядерна” опція, тепер же він більш детально пояснив свої слова.

“Мене запитали (під час нещодавнього брифінгу в Брюсселі, – ред.) про всілякі варіанти санкцій, включаючи SWIFT. І моя відповідь була така: це буде “ядерний варіант”, тому що це не тільки вплине на Росію, а також і на наших союзників. Тому їх – такі санкції – не можна виключати, але вони не є тим, що може бути використано”, – заявив він.

За словами Волкера, на даному етапі для США важливіше за все – чітка трансатлантична єдність і солідарність на тлі агресії Росії щодо України. Він уточнив, що Вашингтон не хоче, щоб США заходили надто вперед, “щоб європейські союзники не розглядали це як конфронтацію між США і Росією”.