Російська Федерація у відповідь на навчання українських військових в Азовському морі підняла авіацію і направила у бік Маріуполя відразу чотири своїх судна.
Цитуємо, Юрія Федаша, який повідомив, що українці відпрацьовують елемент атаки надводних кораблів противника з виконанням практичної артилерійської стрільби в умовах обмеженої видимості. За легендою навчань, бій проходить з умовним противником. Однак це не завадило Росії вислати з Криму кораблі ФСБ РФ, також підняти у повітря літаки.
Українські броньовані катери, скориставшись негодою (туманом) маневрують і стежать за переміщенням противника. Небезпека поблизу.
Варто зазначити, що ще чотири роки тому американська розвідувально-аналітична компанія Stratfor озвучила декілька варіантів російського вторгнення. Про це розповів аналітик розвідувально-аналітичної компанії Юджин Чаусовський. Одним з можливих тоді сценаріїв був сухопутний коридор від окупованої частини Донбасу через Маріуполь і Бердянськ до окупованого Криму. За підрахунками Stratfor, для успішного виконання цієї операції Росії потрібні були від 24 до 36 тисяч військовослужбовців і від 6 до 14 днів.
«Думаю, ці цифри досі актуальні. Але все дуже залежить від того, які саме дії зробить Росія. А ще – наскільки США і країни НАТО підтримають Україну у військовому плані. Від 20 до 30 тисяч осіб для створення «коридору в Крим» – це необхідно тільки для початкової військової операції. А далі знадобляться ще десятки тисяч військовослужбовців, щоб утримати цю територію, обороняти її. І це була б виснажлива позиційна війна», – зауважує аналітик розвідувально-аналітичної компанії Stratfor Юджин Чаусовський.
Роки, коли збройна агресія Росії в Україні тільки розгорталась, відрізняються від сьогодення, каже військовий експерт Михайло Самусь.
«Тоді дійсно існували фактори дестабілізації, і на це дуже сподівалось російське керівництво. Зараз Збройні сили України є професійними Збройними силами, є багато проблем, але система працює», – зазначає заступник директора Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Михайло Самусь.
Окрім того, напередодні були опубліковані вражаючі кадри перевірки командувачем ООС Сергієм Наєвим готовність захисників Азовського моря в районі проведення Операції. Участь у перевірці брали артилерійські, авіаційні і морські підрозділи. Завданням кораблів ВМС України було відбиття нападу умовного противника, в той час як пара вертольотів МІ 24 та пара штурмовиків СУ25, здійснювали їх авіаційне прикриття.