Нову систему орбітального придушення "Тірада-2" випробовує на Донбасі Росія.

В озброєнні російської армії системи ще немає – повідомляє InformNapalm.

Випробовування цього орбітального придушення вказує на проведення випробувань новітніх російських систем РЕБ у бойових умовах проти української армії. Також це доводить спроби Росії перешкодити отриманню сигналу стратегічним дроном США RQ-4B Global Hawk, який періодично проводить моніторинг вздовж лінії зіткнення.

Вперше про систему орбітального придушення "Тірада-2" на окупованому Донбасі повідомили ще 16 березня 2019 року у звіті СММ ОБСЄ.

В 2019 році цей комплекс тільки планували поставити на озброєння в Центральний військовий округ Росії.

3 квітня 2019 твіттер-канал української місії в ОБСЄ опублікував фото з БПЛА автоматизованої станції перешкод Р-330Ж "Житель" та комплексу "Тірада-2", які зафіксували СММ ОБСЄ неподалік від населеного пункту Южна Ломуватка на Донбасі.

На слайді ОБСЄ не були зазначені точні координати. Волонтери спільноти InformNapalm переглянули загальнодоступні супутникові знімки в google maps і знайшли точне місце фіксації – це 48.418126 38.511170. Вони зрозуміли, що на знімках в цьому районі, починаючи з 2017 року періодично перебувають кунги з антенами на армійських вантажівках, що вказувало на постійну присутність систем РЕБ.

Фото "Тіради-2" з дрону ОБСЄ допомогло звузити пошук справжніх фотографій цього таємного комплексу, які все ж таки через необережність пресс-служби МО РФ потрапили в Інтернет. Ймовірно, їх спочатку опублікували в цій статті на сайті МО РФ, яку підхопили російські ЗМІ. Адже завдяки посиланням на ці джерела і вдалося знайти одну з небагатьох справжніх фото "Тіради-2", яке автори розслідування знайшли у передруку новини на Baltnews.lt.

Також вдалося знайти ще одне фото, яке також без підпису ілюструвало статтю про новітні російські розробки РЕБ.

На задньому плані фотографії видно ту ж саму систему, тільки з розгорнутою другою антеною. А підпис, який був вшитий у фото вказує що воно зроблене 18.07.2018 на Ніколо-Александровському полігоні в Ставрапольському краї РФ.

"Чітке визначення і фотофіксація цієї системи дуже важлива. Росіяни намагалися приховати виток фото цього комплексу РЕБ і прибирали поодинокі фотографії з сайтів", – йдеться у розслідуванні.

Волонтери InformNapalm порівняли фото з БПЛА зі звіту СММ ОБСЄ на Донбасі та фото цієї системи з конкурсу на полігоні МО РФ і дійшли висновку, що це одна і та сама система – "Тірада-2".