З лютого 2016 року по цей час російські військові глушили сигнал близько 10 000 разів. Спотворення сигналу може привести до дезорієнтації корабля або літака.

Росія використовує технології для глушіння сигналу від американських супутників навігації GPS, що несе загрозу для цивільної авіації. 

Про це йдеться в дослідженні американської неурядової організації C4ADS, яка спеціалізується на дослідженні даних з глобальних конфліктів і транснаціональним проблемам безпеки.

Уточнюється, що з лютого 2016- го РФ глушила сигнал близько 10 000 разів. Спотворення сигналу може привести до дезорієнтації корабля або літака, уточнили в "центрі".

Зокрема, передавач, який спотворює сигнал, встановлений на території так званого палацу Володимира Путіна – резиденції чиновників на мисі Ідокопас в Краснодарському краї.

"… Ми демонструємо, що дії по спотворенню GPS в РФ, на окупованих територіях і в її зарубіжних військових об'єктах набагато ширші за масштабом, більш різноманітні по географії і більш тривалі, ніж будь-яка висловлена публічна звітність. Ми використовуємо системний підхід для вивчення та виявлення більш 9883 інцидентів в 10 місцях, які торкнулися 1311 цивільних навігаційних систем  починаючи з лютого 2016 року ", – сказано в доповіді.

Також, Норвегія має електронне підтвердження того, що Росія глушила сигнали GPS під час останніх військових навчань НАТО 

Про це сказав міністр оборони Норвегії Франк Бакке-Єнсе, повідомляє Reuters.

Глава міноборони уточнив, що йдеться про обчислення, які доводять, що сигнали GPS глушили з Росії.

«Росія сказала: «Дякуємо, ми повернемося, коли наші експерти розглянуть це», – додав Бакке-Єнсе. 

Нагадаємо, 10 січня Управління цивільної авіації Норвегії заявляло, що можливі збої в роботі системи навігації GPS в північному норвезькому регіоні Фіннмарк, що межує з РФ.

До цього, 9 листопада 2018 року також були зафіксовані фінськими військовослужбовцями збої в роботі GPS. Військові попередили Центр авіанавігації про втручання в її роботу. Попередження стосувалося території від північних районів Рованіємі до норвезької кордону і на схід від Кіттіля до кордону РФ.

Після цього прем'єр-міністр Фінляндії Юха Сипиля заявив, що до збоїв системи GPS може бути причетна Росія. «Росія може бути відповідальною за це. Відомо, що в Росії є відповідні технології», – зазначив він.