Якщо Росія почне бойові дії проти НАТО в Балтійському регіоні, то буде змушена здатися, через те, що буквально за два тижні неминуче втратить Калінінградську область. Про це йдеться в доповіді американського неурядового дослідницького центру.

У доповіді наголошується, що незважаючи на розвинену протиповітряну і протиракетну оборону Росії в регіоні, США і Польща можуть успішно протистояти агресії РФ посиленим контингентом сухопутних військ.

Автор 54-сторінкової доповіді, старший науковий співробітник фонду Річард Хукер, передбачає, що спочатку Росія зможе убезпечити від супротивників Калінінградську область, але після натиску США і Польщі буде змушена відступити і здатися.

Для здійснення такого плану, за твердженням співробітника фонду, потрібно буде наростити чисельність і укомплектованість збройних сил Литви, Латвії та Естонії.

Крім цього, за його розрахунками, в протистоянні агресії Росії допоможуть “багатші союзники” НАТО на кшталт Німеччини, які зможуть налагодити взаємодію між військами. Керувати діями, як припускає Хукер в доповіді, будуть США. Союзниками по операції, на думку співробітника фонду, можуть стати Фінляндія і Швеція.

Однак війна, за його припущенням, буде локальною, так як поширення бойових дій на інші території призведе до “масових руйнувань”.

Автор докладно розписав хід військових дій: наступ російської танкової армії на Таллінн, бої за переправу біля Даугавпілса. На його думку, якщо НАТО буде діяти як єдине ціле, то російська армія за 14 днів не зможе взяти столиці країн Прибалтики, а флоту доведеться з Калінінграда піти в Санкт-Петербург.

#Президентпочуйнас