Законопроект №7163 про повернення окупованих територій Донецької та Луганської областей зробить неможливим залучення військовослужбовців України до відповідальності за нібито військові злочини, передає Корупція.Інфо

Популярне: Павло Розенко повідомив інформацію, що в жовтні не всі пенсіонери зможуть отримати підвищену пенсію

Таку думку висловила в ефірі Еспресо.TV представник президента у Верховній Раді, народний депутат від БПП Ірина Луценко.

На думку народного депутата, закон проголошує Росію країною-агресором і заявляє про необхідність Україні оборонятися, що робить конфлікт на Донбасі з юридичної точки зору вже не внутрішньоукраїнських, а виключно міждержавних, яким він і є.

"Юридично вони, захисники України, матимуть додатковий захист і пояснення, якщо, не дай Бог, Росія захоче скористатися Гаазьким трибуналом і залякувати наших військових, як це робилося в Грузії, то прийнято цей документ і прийнято ухвалу, що війська повинні бути, тому що ми самообороняймося", – пояснила представник президента.

Крім того, представник глави держави у Верховній Раді нагадала, що законопроект №7163 дозволить отримати американську летальну зброю та забезпечить розміщення миротворців ООН на Донбасі.

Раніше повідомлялося, що під час проведення погоджувальної ради в кулуарах парламенту, трансляцію якого вів телеканал "112 Україна", Ірина Луценко заявила, що законопроект з робочою назвою "Стратегія по відновленню територіальної цілісності України, звільнення Донбасу" визначить дії України не як Антитерористичну операцію, а як самооборону держави згідно ст. 51 Статуту ООН. Дана стаття передбачає "невід'ємне право на індивідуальну або колективну самооборону, якщо станеться збройний напад" – до тих пір, поки Рада безпеки ООН не прийме заходів, необхідних для підтримання миру і безпеки. При цьому держава повинна повідомити Раді безпеки ООН про те, які заходи він зробив. Ці заходи не повинні зачіпати повноваження і відповідальність Радбезу.