Лідер руху "Український вибір – право народу" Віктор Медведчук в інтерв'ю британській газеті The Independent повідомив, що не згоден із президентом РФ Володимиром Путіним, який називає росіян та українців однією нацією.

"Путін уважає, що ми [росіяни й українці] одна нація, але я думаю, що ми не одна нація, а дві слов'янські нації, історії та релігія яких переплетені. Я кажу йому це постійно. Не думаю, що ми одна нація", – заявив Медведчук.

В інтерв'ю політик сказав, що допоміг звільнити приблизно 800 осіб, серед яких українці, яких утримують бойовики на Донбасі, та росіяни, засуджені в Україні.

Популярне: Українці розбилися в авіакатастрофі: перші подробиці

"Я знаю, що я єдиний, хто може це зробити. Інші намагалися і зазнали невдачі", – додав він.

Медведчук є кумом Путіна. Він очолював Адміністрацію Президента Леоніда Кучми з 12 червня 2002 року до 21 січня 2005-го. Із травня 2015 року входить до складу підгрупи з гуманітарних питань тристоронньої контактної групи.

25 червня голова Служби безпеки України Василь Грицак повідомив, що на тимчасово окупованих територіях утримують 113 українських заручників. Водночас він заявляв, що в межах мінських переговорів представники ОРДЛО підтвердили місце перебування 24 осіб.

27 грудня 2017 року на Донбасі відбувся останній великий обмін утримуваними особами. За даними Генеральної прокуратури, Україна тоді обміняла 233 затриманих на 73 українських заручників.