На Луганщині розбіглися “мобіки”, яких кинули на передову: частину виловили у Кремінній і ув’язнили

На Луганщині мобілізовані росіяни відмовляються йти в наступ.

Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

“Російських «мобіків», які після прибуття на передову відмовилися воювати, затримали в Кремінній. Окупанти знеструмлюють населені пункти Луганщини, щоб люди залишали свої домівки

Так, на одному з підприємств у Кремінній під вартою утримують «мобіків», які відмовились воювати.

Як стало відомо з відкритих джерел, лише в одному 488-му мотострілковому полку близько 70 % мобілізованих після прибуття на передові позиції відмовились воювати.

Дехто втік, решту утримують під охороною та намагаються під психологічним тиком повернути у стрій та відправити їх в атаку.
На півночі Луганщини почастішали випадки шантажу населення окупантами шляхом знеструмлення населених пунктів, що змушує деяких людей поступово залишити власні будинки.

Водночас у Сєвєродонецьку вже збирають списки бажаючих заселитися в чужу домівку. Адміністрація пропонує квартири з усіма умовами. Опитування розпочали із вулиці Новікова”, – повідомив Гайдай.

Нагадаємо, що на тимчасово захоплені території України прибула чергова партія “мобіків” з РФ. У Луганській області в першу чергу вони заходилися мародерити. Значна кількість зазначеного контингенту прибула з місць позбавлення волі.

Воно і не дивно, щойно мобілізованих росіян кидають на передову, тож вони масово телефонують своїм рідним, благаючи їх витягнути себе з війни за будь-яку ціну.

Заначено, що спецслужба перехопила декілька подібних розмов окупантів, які зараз “стоять” на Донеччині.

Як свідчать перехоплення СБУ, мобілізовані обурюються, що їх без підготовки кидають у саме пекло. Один із “чмобіків” просить родичів задіяти зв’язки і достукатись до місцевої влади, інший – закликає не обмежуватися чиновниками місцевого рівня і звертатися до президента РФ, який розв’язав цю війну.

Саме тому, За місяць загинуло понад 50 мобілізованих росіян – як безпосередньо на війні проти України, так і ще до відправлення на фронт.

Про це повідомляє російське видання «Важные истории».

За підрахунками журналістів, заснованих на публічних повідомленнях, у перший місяць мобілізації на фронті загинуло щонайменше 26 мобілізованих із різних регіонів — від Москви та Санкт-Петербурга до Бурятії та Якутії.

Ще щонайменше 30 людей загинули, не доїхавши до фронту, у збірних пунктах та військових частинах — від суїциду, нападів, пов’язаних із проблемами зі здоров’ям та інших причин.

Крім того, вже трапляються випадки, коли мобілізовані росіяни потрапляли в український полон.

Загалом, як пише видання, на війну проти України могли мобілізувати 230,5 тисячі росіян з 56 регіонів, а також анексованого Криму.

За словами володимира путіна, мобілізація має завершитися до 28 жовтня. Але регіони почали звітувати про її закінчення ще раніше – через місяць щонайменше 45 регіонів оголосили про завершення мобілізаційних заходів. Але при цьому деякі з них продовжували призов.

Також, за підрахунками видання, за місяць мобілізації додому відправили майже 5 тисяч осіб, призваних «помилково».

За словами політолога, регіональна влада масово звітувала про повернення додому помилково мобілізованих, щоб придушити невдоволення населення.

«Ці звіти щодо помилкових мобілізованих носять швидше заспокійливий характер. А якщо ми реально почнемо розбиратися у всіх мобілізованих, навіть тих, хто готовий брати участь у війні, ми з’ясуємо, що більша частина буде непридатна принаймні за тими категоріями придатності, за якими вони відправлені на фронт», – додають аналітики з Conflict Intelligence Team.