Агресори в екстренному порядку передислокували свою авіацію з аеродрому “Чаплинка” вглиб окупованих територій після того, як втекли з правобережної Херсонщини. Злякавшись ударів ЗСУ, окупанти вирішили відвести сили.

Таку думку в ефірі одного з телеканалів висловив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Він переконаний, що шансів мало, що такі рішення докорінно вплинуть на ситуацію на фронті.

Речник командування Повітряних сил зазначив, що для авіації не є великою проблемою те, що місце базування перенесли трохи глибше в тил.

“Чи це Чаплинка, чи це Джанкой, чи Мелітополь – це не проблема для авіації. Так і для нашої авіації особливо нічого не змінилось в плані відстані. Якщо мова йде про вертольоти – то буде менший підлітний час”, – пояснив військовий.

За його словами, навіть якщо лінія фронту “посунулася” на 50 кілометрів – для авіації “це взагалі не відстань”.

Мова йде про базування. Перевели тому, що Чаплинка під вогневим контролем ЗСУ. Один артилерійський удар може знищити кілька одиниць авіаційної техніки, тому окупанти передислокували її в інше місце. Авіація швидко все робить і переміщається,– додав Ігнат.

Речник командування Повітряних сил ЗСУ звернув увагу на те, що аеродром “Чаплинка” окупанти використовували для підтримки своїх наземних військ на Херсонському напрямку за допомогою вертольотів К-52 та штурмовиків Су-25, особливо у Бериславському районі, де були активні бойові дії.