Паніка російських воєнкорів у соцмережах про початок українського контрнаступ напередодні ввечері, 11 травня, свідчить про те, що вони його бояться, вважає військовий експерт Павло Нарожний.

«Версія лише одна. Вони бояться», — констатував він.

У такому стані, припускає експерт, окупанти здатні гіперболізувати те, що відбувається.

«Є російське прислів’я: „У страха глаза велики“. Тобто вони готуються до оборони, а коли щось бачать, то приписують все, що тільки можна. Іншої версії у мене немає. Бо російські воєнкори не працюють на Україну. Це точно. Вони проросійські, продиктаторські, провійськові, тобто точно не на нашій стороні», — зазначив Нарожний.

Експерт також прокоментував повідомлення CNN, що українські сили почали «формувати» операції для контрнаступу. Він розповів, що насправді буде свідчити про початок активних дій для звільнення України.

«Перед наступом треба формувати угруповання, тобто декілька бригад на конкретних напрямках, які готові, високомобільні, високоманеврові, які можуть робить той наступ, про який йдеться. Я впевнений, що CNN пише про те, що вони не розуміють. Бо наш наступ почнеться точно не з формування якихось там величезних колон. Він почнеться з роботи далекобійної артилерії, зі знищення складів, знищення далеких тилів противника».

Як вже зазначалось в CNN заявили, що сили оборони України готують поле бою для свого наступу.

Українські війська почали “формувати” операції для контрнаступу, зокрема йдеться про удари по військових цілях противника.

Про це повідомляє CNN із посиланням на американського військового чиновника-високопосадовця та західного чиновника-високопосадовця.

Зазначається, що до “формування” операцій входять завдавання ударів по складах зброї російських окупантів, командних центрах, бронетанкових та артилерійських системах задля підготування поля бою для сил наступу.

“Це стандартна тактика, яку застосовують перед великими комбінованими операціями”, – вказано у статті.

Як пояснив військовий високопосадовець зі США, операції щодо формування поля бою можуть тривати протягом багатьох днів до початку основної частини запланованого наступу.

Окрім того, формування таких операцій може бути спрямоване і на заплутування ворога.

Автори матеріалу зауважили, що влітку 2022 року на Харківщині було дуже мало способів пом’якшення і українські війська влаштували блискавичний наземний наступ. Здебільшого формування операцій відбувалося в Херсоні, коли ЗСУ влаштовували дальні атаки по мостах, складах боєприпасів та командних центрах противника. Більшість цих операцій були здійснені за допомогою систем HIMARS, а також було кілька авіаударів.

Підготування до контрнаступу.

Як заявила раніше речниця Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк, контрнаступ уже відбувається невеликими кроками, а саме щодня знищуються військові потужності російських окупантів.

Для майбутнього контрнаступу західні партнери передали Україні понад 600 різних видів озброєння, повідомили у США. Там зазначили, що це більше, ніж у будь-якої армії світу.

Президент Володимир Зеленський напередодні заявив, що Україні потрібно більше часу для початку контрнаступу, адже війська ще чекають на доставлення обіцяної допомоги.

За словами глави держави, очікувана атака може стати вирішальною у війні, перекроюючи лінії фронту, які місяцями залишалися незмінними. Це також буде вирішальним випробуванням для України, яка прагне довести, що зброя та обладнання, які вона отримала від Заходу, можуть показати значні успіхи на полі бою.

Крім того, Зеленський повідомив, що бойові бригади, зокрема які були навчені країнами НАТО, вже готові до наступу, але армії все ще потрібні “деякі речі”, зокрема броньована техніка, яка “надходить партіями”.