Росія не залишить спроб прокласти сухопутний коридор в окупований нею Крим, використовуючи для цього різні методи
 
Про це заявив керівник програм Східної Європи та Центральної Азії в Німецькому товаристві зовнішньої політики Штефан Майстер.

«Думаю, небезпека того, що буде все ж прокладений сухопутний міст до Криму для України підвищується», – сказав експерт.

Майстер прогнозує активізацію спроб в 2020 році, після того, як, з великою ймовірністю, буде пущений в експлуатацію газопровід «Північний потік 2», а також завершаться вибори в Україні.

Що стосується методів, то експерт вважає, що це не обов’язково буде відкритий напад. 

Він передбачає можливість «комбінації» військових дій, кібератак і гібридних акцій. З великою часткою ймовірності, місцем таких акцій можуть стати Маріуполь і Бердянськ, де буде провокуватися нагнітання невдоволення.

Провокація в Азовському морі, вважає Майстер мала дві основні мети: представити Петра Порошенка «слабким» перед президентськими виборами, оскільки у глави держави не було можливості повномасштабного відповіді, а також перевірити реакцію Заходу, яка виявилася вкрай млявою і може бути сприйнята Росією як “дозвіл" «продовжувати свою тактику".

«Ймовірно, Росія намагається підготувати ґрунт, щоб атакувати, використовуючи військові та невійськові методи», – каже Майстер. 

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

На його переконання, стратегічна мета Москви – перетворення Азовського моря на внутрішнє. У цю стратегію якраз вписується торішня провокація в Керченській протоці.

Загалом Кремль не має наміру залишати спроб економічно послабити Україну, посилити її внутрішні проблеми, переконаний німецький аналітик.

Відзначимо, що збитки, яких через російську блокаду українських портів в Азовському морі зазнала морська галузь України, сягають 10 мільярдів гривень, заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

«Це – величезна сума, цифра наближається до позначки 10 мільярдів гривень, якщо брати сукупно і державні підприємства, і «Адміністрацію морських портів України» і вплив на регіон. Ми завжди до цього серйозно ставилися, починаючи з будівництва Керченського мосту. Попереджали, що це буде політичний інструмент Путіна закрити Керченську протоку та відповідно акваторію Азовського моря», – сказав міністр в інтерв’ю.