Fake

У репортажі журналістів, на якій посилається МЗС РФ, звинувачуючи Україну у порушенні Мінських угод, чітко стверджується: йдеться про військові навчання, а не бойові дії. 

Про це заявили в МЗС України у відповідь на поширену МЗС РФ недостовірну інформацію, передає Корупція.Інфо

"Заява МЗС РФ, в якій українська сторона звинувачується у начебто порушенні Мінських домовленостей, відверто дивує: російська сторона посилається на відео агентства "Рейтерс", стверджуючи, що на ньому батальйон "Азов" використовує гаубиці Д-30 в районі села Широкине", – зазначено у повідомленні.

"Насправді в репортажі самого агентства чітко стверджується, що на відео, знятому в районі села Урзуф, яке знаходиться у 45 кілометрах на захід від Маріуполя, відбувається військове навчання. При цьому, сам факт запрошення іноземних журналістів проконтролювати відведення Україною важкої артилерії лише підтверджує безпрецедентну відкритість української сторони", – додали в МЗС України.

"На жаль, МЗС РФ, поспіхом використовуючи неперевірену інформацію, вкотре вводить в оману світове співтовариство, відвертаючи його увагу від реальних порушень Мінських домовленостей з боку підтримуваних російською стороною бойовиків", – додали у відомстві.

При цьому в МЗС наголосили, що ЗСУ завершили відведення важких озброєнь, зокрема артилерійських систем калібром 100 мм і більше, ще 7 березня.

"Відведення гаубиць Д-30 з району н.п. Широкине було здійснене 7 березня під контролем СММ ОБСЄ. Після завершення процесу відведення важких озброєнь не було зафіксовано жодного випадку застосування українською стороною артилерії, у т.ч. гаубиць Д-30, в районі н.п. Широкине", – підкреслили в МЗС.

"З боку СММ ОБСЄ на адресу української сторони не висловлювалося стурбованості щодо невиконання домовленостей стосовно відведення важких озброєнь", – нагадали у відомстві. 

Читайте також: Британський МЗС оприлюднив фото російських систем ППО в Донецьку

При цьому в МЗС наголосили: з боку збройних формувань на Донбасі, які підтримуються Росією, фіксуються постійні порушення режиму припинення вогню.

"Заяви російського МЗС про начебто повне завершення бойовиками відведення важкого озброєння не були підтверджені з боку СММ ОБСЄ. У цьому зв'язку хотілося б отримати роз'яснення російського МЗС, яким чином н.п. Широкине та Кримське упродовж останньої доби були обстріляні бойовиками, відповідно, з мінометів калібром 120 мм. та РСЗВ БМ-21 "Град" – озброєння, яке, за твердженням російської сторони, було вже нібито давно відведене", – зазначили в МЗС України.

Читайте також: Росія перестала інформувати Україну про вміст “гумконвою” – МЗС