У понеділок, 4 серпня, Львівська облдержадміністрація (ЛОДА) має намір оприлюднити проект рішення про застосування економічних санкцій стосовно львівських компаній, власниками яких є громадяни Росії та російські фірми, – повідомляє ZAXID.NET

Грошей з Росії у Львові більш ніж достатньо. І мова не лише про загальновідомі бренди одягу та взуття (Sela, Carlo Pazolini, TJ Collection, Chester, Carnaby, Gloria Jeans, Oggi), побутової техніки (Vitek, Scarlett, Kaiser), банки (Сбербанк России, Промінвестбанк, Альфа-банк, ВТБ), автозаправні станції (Лукойл, ТНК), мобільні оператори (МТС, Київстар) та інше.

Мешканці Львівщини вважають, що російські товари та бренди є спонсорами сепаратистів в Україні, а також мають безліч корупційних схем.

Проте ці компанії зареєстровані не у Львові, а переважно у Києві, хоч і провадять свою діяльність по усій країні.

Натомість перший заступник голови ЛОДА Йосиф Ситник стверджує, що на Львівщині зареєстровано 177 суб'єктів господарської діяльності, засновниками яких є фірми та громадяни Росії. Оскільки усі ці компанії, зрозуміло, не підпадають під міжнародні санкції, на думку Ситника, проти них мають бути запроваджені санкції на місцевому рівні.

«В ЛОДА розробляється механізм їх застосування на Львівщині. Ми повинні діяти рішуче і наступально», – написав заступник Ірини Сех на свій сторінці у Facebook. Нагадаємо, що раніше саме Ситник підписав розпорядження про обов’язкове маркування російських товарів на усій території Львівської області.

Якщо ЛОДА і справді запровадить якісь обмеження на діяльність місцевих компаній, що мають проросійський «слід», це стане прецедентом в Україні. Щоправда, якщо львівську ініціативу не підтримають на національному рівні, то уникнути «санкцій» зі сторони ЛОДА буде нескладно – достатньо буде перереєструвати компанію в іншій області.

До наступного понеділка у ЛОДА відмовляються оприлюднити власний «санкційний список». Туди можуть ввійти компанії «Ком-Еко-Львів», що спеціалізується на вивезенні сміття. Найбільша львівська газета безкоштовних оголошень «Ваш магазин». Готель «Дністер». Два готелі Reikartz Hotels & Resorts: на вулиці Городоцькій, 107 та на вулиці Друкарській, 9. Моршинський завод мінеральних вод «Оскар». ТОВ «Львівські автобусні заводи». ТОВ «Інжинірингова фірма «Теплоелектропроект». «Ліга» ЛТД, яка працює у сфері інжинірингу, геології та геодезії. «Комп'ютекс Авто» ЛТД.

Джерело: Zaxid.NET