Росія продовжує анексувати Україну, а російські військові перестали приховувати своє перебування на окупованих територіях України.

Про це Президент Петро Порошенко заявив в інтерв’ю італійській щоденній газеті Corriere della Sera, переклад якого опублікував Укрінформ.

“Вперше після нападів 2014 року російські солдати більше не ховаються, вони діють при світлі дня на наших окупованих ними територіях, вони продовжують повзучу анексію України з чіткою метою знищення всієї нашої державної структури. Немає жодних доказів моєї запланованої спроби використати кризу для виборчих цілей. … Український суверенітет та територіальна цілісність поставлені на карту. Єдине можливе рішення полягає в тому, що Путін іде з наших територій і, нарешті, залишає нас у спокої", – наголосив Порошенко.

Він підкреслив, що Росія продовжує посилювати напруження та нарощувати озброєння біля кордонів нашої країни.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

«У росіян напоготові сотні літаків і танків поряд з нашими кордонами. Наші вимоги добре відомі, ми сформулювали їх разом з Францією та Німеччиною. Ми вимагаємо дотримання Мінських угод, щоб забезпечити беззаперечне припинення вогню. Ми вимагаємо, щоб «блакитні шоломи» ООН взяли на себе функцію миротворчих сил у незаконно окупованих регіонах. Ми вимагаємо звільнення наших ув'язнених. На жаль, замість надання позитивних відповідей на наші законні запити, Москва вирішила посилити напругу”, – зазначив Порошенко.

За словами гаранта, на окупованих територіях ворогом були розміщені 1400 артилерійських систем і ракетних систем залпового вогню, 900 танків, 2300 бойових броньованих машин, більше півтисячі літаків і 300 вертольотів. Крім того, в Чорне, Азовське, Егейське моря Кремль відправив більше 80 кораблів і 8 підводних човнів. Порошенко висловив переконання, що Росія – це «колосальна загроза», якій має протистояти Україна разом з союзниками. «Нещодавній напад Російської Федерації на ВСУ в Керченській протоці був спрямований не тільки по відношенню до України. Кремль і далі перевіряв, чи погодиться світове співтовариство на перетворення Азовського, а потім і Чорного морів в «російське озеро», – сказав він.