Російські військові візьмуть участь у спостережних польотах у рамках міжнародного договору з відкритого неба. Мова йде про політ над територією США, який відбудеться у період з 22 по 27 квітня, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на російські ЗМІ.

Для зйомок та збору іншої інформації буде використовуватися літак Ту-214, на борту, як того вимагає договір, будуть присутні американські військові.

Також у цей же період політ відбудеться над територією Польщі. Для нього буде використовуватися інший борт.

В той же час, варто зазначити, що нещодавно, Великобританія вперше направила вертольоти Wildcat для підтримки бойової групи союзників ще навесні минулого року, зараз станом на квітень в бойовій групі союзників налічується понад 1000 військовослужбовців

Окрім того, тиждень тому в Естонії, яка межує з Російською Федерацією, приземлилися британські вертольоти AW159 Wildcat багатоцільового призначення.

За інформацією видання, вертольоти з 661-ї ескадрильї авіакорпусу сухопутних військ Великобританії (база приписки – Сомерсет, Йоувілтенська авіабаза королівських морських сил) продовжать службу в Естонії до кінця травня, надаючи підтримку бойовій групі союзників, які несуть службу в Тапа (військовий аеродром в Естонії, – прим.ред.). Крім співробітництва з естонськими Силами оборони, британські вертольоти з військовими візьмуть участь у навчаннях Kevadtorm.

Також, нещодавно, Кей Бейлі Хатчисон заявила, що альянс піготував пакет заходів по стримуванню дій Росії в чорноморському басейні, що передбачає, зокрема, відправку в Чорне море кораблів для забезпечення проходу українських судів через Керченську протоку.

Більш того, в другій половині квітня в Естонії приземляться ще п’ять наступальних вертольотів Apache.

На фоні розміщення ударної авіації НАТО, Естонія дотримується чіткої позиції щодо анексованого Крима. Так, напередодні стало відомо, що Естонія, а також Польща закрили свої води для проходу російського вітрильника «Сєдов» через те, що на його борту проходять практику курсанти Керченського морського технологічного університету. У Талліні та Варшаві заявили, що дозвіл вступив  б у протиріччя з політикою підтримки територіальної цілісності України.