Російський філософ і історик Ігор Чубайс запропонував свій варіант припинення кровопролиття і виведення військ РФ з території України.

"Дорожня карта", яка допоможе "вибудувати міст" між громадянським активом України та Росії, опублікована в блозі Чубайса на "Ехе Москви".

 

У чому полягає проблема

Президент Путін, відповідаючи прем'єр-міністру Канади, сказав, що російських військ в Україні немає, тому вивести їх звідти неможливо. Теза про те, що війна на південному сході – війна "громадянська", повторюють офіційні московські ЗМІ.

Протилежної точки зору дотримуються в ЄС, в США і в самій Україні … І хоча доводити присутність або відсутність військ повинні, не громадянські активісти, а російська влада, однак вихід з інформаційного тупика знайти можна.

Що нам допоможе

З вересня місяця я майже щодня отримую по електронній поштою повідомлення з України від громадянської групи LostIvan. (Особисто я з цими людьми не знайомий і не знаю, як вони знайшли мою адресу, але, як ви зрозумієте, ці подробиці не мають ніякого значення.)

Повідомлення складаються зі списку прізвищ та імен і статусу російських громадян, загиблих в неоголошеній російсько-українській війні. В інтернеті я прочитав, що "LostIvan" займається ідентифікацією загиблих російських військових.

Наведу один з перших мейлів за 24 вересня:
 

За сьогодні на LostIvan.com додано (12)
"Ім'я: Петро Шестаков Тип: Російські військові
Ім'я: Айнур Амінов Тип: Російські військові
Ім'я: Максим Краснокутський Тип: Російські військові
Ім'я: Василь Соболь Тип: Найманці из России
Ім'я: Олександр Єгоров Тип: Найманці из России
Ім'я: Дмитрий Письменский Тип: Російські військові
Ім'я: Горєлов Артем Тип: Російські військові
Ім'я: СтасСурков Тип: Найманці из России
Ім'я: Андрей Єремєєв Тип: Найманці из России
Ім'я: Сергій Перетолчина Тип: Найманці из России
Ім'я: МаксКорягічев Тип: Найманці из России
Ім'я: Валерій Інкін Тип: Найманці из России "
З повагою, команда LostIvan.com

 

Повторю, що подібні повідомлення я отримую майже щодня … Ось "пошта", яка прийшла вчора.

23 листопада.

"За сьогодні на LostIvan.com додано (5)
Ім'я: Лазарєв Дмитро Євгенович Тип: Найманці из России
Ім'я: Шаройко Олексій Михайлович Тип: Найманці из России
Ім'я: Кобилкін Олександр Тип: Найманці из России
Ім'я: Підлубняк Олексій Валерійович (Якут) Тип: Найманці из России
Ім'я: Борушко Дмитро Володимирович (Трак) Тип: Найманці из России
З повагою, команда LostIvan.com "

 

Що треба зробити.

У Росії існує ряд незалежних громадських організацій – "Меморіал" і "Солдатські матері" …, ми знаємо наших активістів – Льва Шлосберг, Льва Пономарьова …, існують несистемні опозиційні партії … Завдання полягає в тому, щоб спираючись на цих людей і ці структури, "вибудувати міст "між громадянським активом України та Росії. Пропоную для цього "дорожню карту", що включає кілька пунктів.

-Знайдіть сайти та ЗМІ, готові постійно публікувати списки, що приходять від групи "LostIvan". Можливо, підійде журнал "Посів". 

– Потрібні нові російські волонтери-пошукачі, які проведуть перевірку одержуваних відомостей, а також організують пошук та інформування матерів, дружин, близьких тих, хто загинув в Україні.

– Разом з українською стороною ми звернемося до президента Порошенка з проханням – регулярно і офіційно інформувати нас про російських втратах в Україні, оскільки йдеться про найгострішу проблему, що зачіпає і громадян, і держструктури усіх рівнів.

– Якщо "рух по карті" буде успішним, за підсумками роботи, ми звернемося до президента В. Путіна. Ми отримаємо достатньо аргументів, щоб подолати "інформаційний глухий кут", щоб наполягати на припиненні кровопролиття і виведенні російських військ з території сусідньої держави.

 

Читай найсвіжіші новини про Львів

 

за матеріалами: Обозреватель