Екіпаж сторожового корабля Чорноморського флоту Росії «Допитливий» виконав артилерійські і ракетні стрільби в Чорному морі. Про це 29 квітня повідомили в прес-службі Південного військового округу Росії.

«В ході навчань з ведення бою одиночним кораблем екіпаж в морському полігоні бойової підготовки провів підготовчі та залікові артилерійські стрільби по морській цілі, виконав вправи «розстріл плаваючої міни», а також вразив морську ціль двома ракетами зенітного ракетного комплексу «Оса», – мовиться в повідомленні.

Під час переходу морем на кораблі російські військові також провели тренування з організації вахтової служби під час радіаційного, хімічного і біологічного захисту корабля.

Варто додати, що нещодавно Загін кораблів Чорноморського флоту ВМФ Росії провів ракетні стрільби в акваторії Чорного моря. Пізніше кораблі повернулися в пункт базування до окупованого Севастополя.

Ракетні катери "Ивановец" і "Р-60" безпосередньо виконували ракетні стрільби. У пункти постійної дислокації також повернулися 14 надводних кораблів і суден забезпечення Чорноморського флоту. Вони брали участь у закритті морського полігону для забезпечення безпеки цивільного судноплавства.

Російські військові стверджують, що стрільби пройшли успішно. Район їхнього проведення був закритий для цивільного судноплавства, для чого залучалися понад десятки надводних кораблів і суден забезпечення флоту. 

Після анексії Криму в 2014 році Росія проводить регулярні військові навчання на півострові. У Генштабі України дії російських військових в Криму називають незаконними.

Також зазначається, що проведення в окупованому Криму Росією військових навчань несе загрозу всьому Чорноморському регіону. Про це заявив постпред України при ОБСЄ Василь Прокопчук на засіданні організації у Відні.

За його словами, ці дії окупантів говорять про продовження мілітаризації півострова.

"Масштабні військові навчання, які Росія почала в окупованому Криму із залученням понад 1,5 тисячі десантників, 300 одиниць бойової техніки та авіації, є частиною триваючої мілітаризації з боку РФ, що несе загрози всьому Чорноморському регіону і за його межами", – заявив Прокопчук.