Рада безпеки ООН вже в поточному році може прийняти рішення про введення миротворців на Донбас, що дозволить Україні повернути території ОРДЛО протягом трьох років. Про це повідомив радник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, Надзвичайний і Повноважний посол України в Хорватії, а також Боснії і Герцеговині (в 2010-2011-му — 2017 роках) Олександр Левченко в інтерв'ю Народній Правді.

Зокрема, Левченко переконаний, що якщо Україні не вдасться забезпечити відправку миротворців на чолі з міжнародною перехідною адміністрацією, то інструментів для мирного повернення Донбасу просто немає. Він додав, що в ООН готують проект резолюції по миротворцях на Донбасі, однак це трохи призупинилося через продовження виборчого процесу.

Що стосується миротворців, то знайти велику їх кількість складно, однак на території Донбасу проживає трохи менше 3 мільйонів чоловік. Миротворці повинні бути з важкою зброєю, особливо враховуючи, що їх буде близько 20 тисяч, адже терористів близько 35 тисяч і вони добре озброєні.

Левченко прокоментував і умову Кремля щодо того, що миротворці з країн-членів НАТО неприпустимі. Він вважає, що це є свідченням нечесної гри з боку Росії і сказав, що вона може опинитися на іншому рівні ізоляції.

Експерт також підкреслив, що якщо нормандський формат блокується, то потрібно скористатися резервним варіантом – Будапештським меморандумом, який дає можливість говорити про пакетне рішення ситуації, про Крим і Донбас разом.

Що стосується переваг Росії, то Левченко нагадав, що в 1991-му Україна була економічно більш розвиненою, ніж Росія, до того ж у нас було 800 тисяч збройних сил, а у Росії — 1 млн 100 тисяч. Україні допомагає те, що вона розташована у Європі, але потенціал використовується не до кінця.

Окрім цього, експерт озвучив і часові рамки у разі мирної реінтеграції – після прийняття резолюції Ради безпеки територія повертається протягом трьох років.

Щодо часу роботи над документом Левченко сказав, що чекати нічого не потрібно, оскільки альтернативи мирному поверненню території Донбасу немає. При цьому він підкреслив, що у разі загострення потрібно бути готовим відбити напад бойовиків.

Не обійшлося і без згадки російської пропаганди. Експерт нагадав, що пропагувати війну і ненависть неприпустимо у всьому світі, але при цьому в російських медіа відкрито говорять про захоплення України.