Заступник генсека Організації Об'єднаних Націй з політичних питань Джеффрі Фелтман заявляє про визнання порушення міжнародного права Росією у разі підтвердження інформації про вторгнення російських військ в Україну. Про це він сказав під час засідання Ради безпеки ООН.

"Ми не можемо ігнорувати тривожні повідомлення про участь російських військових у цій новій хвилі ескалації. Якщо це підтвердиться, то це буде порушенням міжнародного права й Статуту ООН", – сказав Фелтман.

Він зазначив, що в ООН немає незалежних можливостей підтвердити цю інформацію, а Росія рішуче заперечує такі повідомлення.Також він повідомив, що ситуація уздовж українсько-російського кордону викликає серйозну тривогу, і є серйозною перешкодою для врегулювання ситуації, тому що за різними повідомленнями важка техніка й інші озброєння продовжують надходити в Україну з Росії.

Нагадаємо, 28 серпня президент України Петро Порошенко заявив про факт перебування на території України російських військ.

НАТО оприлюднило нові супутникові знімки, які свідчать про перебування в Україні російських військ. За даними з альянсу, може йтися щонайменше про тисячу російських військових.

Росія ці факти заперечує.

Джерело: Тиждень