Народний депутат Юрій Береза ​​на засіданні Комітету з нацбезпеки запропонував виключити з нього Надію Савченко, передає Корупція.Інфо

Береза ​​назвав Надію Савченко «російською консервою» і заявив, що нардеп «легітимізує терористів, які працюють на Росію». Крім того, він запропонував позбавити Савченко звання Героя України. Колеги Берези по комітету ініціативу підтримали. Як уточнює «УКРІНФОРМ», голова Комітету з питань нацбезпеки Сергій Пашинський за підсумками цього засідання попросив підготувати звернення до голови парламенту Андрія Парубія про термінову постановку на голосування питання по Савченко.

Популярне: "Подайте документи до 30 травня": Одноразова грошова допомога від держави. Усе що потрібно знати, щоб отримати її

«(Прошу секретаріат комітету) оформити звернення до Голови Верховної Ради з проханням терміново завтра поставити постанову на голосування», – заявив Пашинський.

При цьому уточнюється, що позбавити Савченко звання Героя України зможе тільки президент при наявності відповідного судового вердикту.

Причиною пропонованих заходів щодо Савченко є те, що нардеп ігнорує виклики в СБУ у справі Рубана і тим самим перешкоджає розслідуванню. Генеральний прокурор України Юрій Луценко вже заявив, що має намір подати заяву на зняття недоторканності та арешт Савченко, якщо вона не з'явиться завтра в 11:00 на допит в СБУ, уточнює «Інтерфакс-Україна». За даними Луценка, зараз Савченко знаходиться в Іспанії.