На Волинському та Поліському напрямках основні зусилля збройних сил Республіки Білорусь зосереджені на посиленні охорони державного кордону.

У прикордонних з Україною районах відбувається ротація білоруських підрозділів спецпризначення.

Про це повідомили 3 червня у зведенні Генштабу ЗСУ.

Зазначається, що під час перевірки бойової готовності збройних сил Республіки Білорусь проведено збори спеціалістів зв’язку та інженерно-технічного складу.

У Генштабі також наголошують, що залишається загроза завдання ракетних ударів країною-агресоркою РФ з території Білорусі.

Як повідомлялося, на автотрасі Р-23 поблизу білоруського села Валер’яни очевидці зауважили велику колону військової техніки збройних сил Білорусі у супроводі автомобілів державтоінспекції. Військова техніка рухалася в напрямку кордону з Україною.

Про це повідомляє Telegram-канал моніторингової групи “Білоруський Гаюн”.

У повідомленні йдеться, що військова колона рухається з боку Мінська у південному напрямку. Найближчим населених пунктом є білоруське місто Слуцьк.

У колоні техніки, яку супроводжували машини ДАІ, було зауважено:

  • 6 зенітно-ракетних комплексів С-300 та командні пункти до них;
  • 2 військові УАЗи (“буханці”);
  • МАЗи;
  • одну пускову машину 5п85 С-300, але без контейнерів.

Нагадаємо, напередодні у Білорусі було помічено ешелон із 50 одиниць військової техніки, яку перевозили залізницею ближче до українського кордону.

Вся техніка належить Білорусі, на багатьох машинах можна помітити розпізнавальний знак — червоний квадрат.

Зазначається, що більшість цієї техніки стояла в Хойниках від 7 травня, завантажена на ешелон. За даними журналістів, раніше її використали для зміцнення кордону з Україною на Гомельщині.