Президенти України Володимир Зеленський та Франції Еммануель Макрон обговорили розблокування роботи Нормандського формату й Тристоронньої контрактної групи.

“Поговорив з Еммануелем Макроном про розблокування Нормандського формату й роботи ТКГ. Узгодили спільні подальші кроки”, – зазначив Зеленський у Твіттері.

За словами очільника держави, з французьким лідером обговорили загрози енергетичній безпеці України та диверсифікацію джерел енергоносіїв.

“Вдячний Президентові Франції за позитивну оцінку поточних реформ”, – додав глава держави.

До слова, напередодні керівник Офісу Президента Андрій Єрмак анонсував можливу зустріч наступного тижня в Брюсселі президентів України та Франції й канцлера Німеччини.

Володимир Зеленський за останні два дні потужно налагоджує міжнародні контакти. Вчора він провів розмову з Джозефом Байденом, де також підняв тему миру на Донбасі та питання Нормандського формату.

«Це може бути паралельний трек разом з Нормандським форматом. Тому що треба поважати цей формат, оскільки наші партнери – Німеччина і Франція протягом цих років дуже багато зробили. Я думаю, що наступного тижня в Брюсселі відбудеться зустріч Президента Зеленського з Президентом Макроном і новим канцлером Німеччини Шольцем. Ми продовжимо працювати над тим, щоб був проведений саміт лідерів держав – учасниць Нормандського формату. Але США ухвалили для себе чітке рішення бути активним гравцем у цьому процесі. Вони дуже зацікавлені в тому, щоб в Україні настав мир», – розповів Андрій Єрмак у ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1».

За словами керівника Офісу Президента, під час розмови з Джозефом Байденом Володимир Зеленський також порушив питання газопроводу «Північний потік – 2», внутрішніх загроз, зокрема політичної дестабілізації в Україні, інформацію про які передавали наші партнери. Також було обговорено перебіг реалізації реформ.

«Президент Байден привітав Президента Зеленського з тим, що є дуже великий прогрес у проведенні  реформ, особливо це стосується реформи судової гілки влади. І ми сьогодні побачили всі сигнали, які були надані у вигляді санкцій, що були ухвалені насамперед проти людини, яка блокувала на чолі Конституційного Суду проведення цих реформ. Я думаю, це дуже чіткий сигнал», – зауважив він.

Говорячи про ситуацію на Донбасі, Андрій Єрмак зазначив, що Володимир Зеленський і його команда негативно ставляться до ідеї замороженого конфлікту на сході України.

За його словами, Президент США привітав українські ініціативи, які були озвучені під час засідання Тристоронньої контактної групи, але поки не знайшли підтримки від усіх її учасників. Зокрема, як зауважив Андрій Єрмак, Україна запропонувала повернутися до режиму повного припинення вогню на Донбасі, про що було домовлено в липні 2020 року, відкрити КПВВ у Щасті й Золотому, які з українського боку вже рік як відбудовані на найвищому європейському рівні й готові працювати. Також українська сторона ще раз надала списки для звільнення своїх утримуваних громадян.

«Ми будемо боротися за кожну нашу людину, ми не зупинимося, тому що є час до кінця року. Це є пріоритетом для Президента України», – заявив керівник Офісу Глави держави.