На початку весни на українських пенсіонерів чекає приємний сюрприз. По 2 тисячі гривень компенсації отримають ті, хто раніше отримував мінімальні виплати.

Про це заявив президент Петро Порошенко, і також додав, що мова йде про невиплачену індексацію 2015-2016 років.

"У 2015 – 2016 роках, коли держава віддавала кожну копійку Пенсійного фонду для будівництва армії і захисту держави, тоді було прийнято рішення абсолютно виправдане, що можливості для індексації пенсій не було… Ми сьогодні знайшли можливості, щоб повернути пенсіонерам і в першу чергу тим, у кого найменший рівень пенсії – мінімальна і нижче мінімальної – індексацію 2015-2016 років. За підрахунками, ми вийшли на цифру 2410 грн", – сказав український лідер на нараді в Пенсійному фонді України в Києві.

Він роз'яснив, що компенсація пенсій поширюється тільки на тих, хто в результаті індексації, яка поновлюється з 1 березня, отримає невелику суму.

"Але будуть і ті, хто отримає 800, 900 і 1000 грн – їм компенсувати не треба, а тим, хто отримає 100 і 200 грн – вони отримають компенсацію протягом березня і квітня", – зазначив Порошенко.

Як роз'яснив міністр соціальної політики Андрій Рева, мова йде про таку суму, оскільки саме такий ресурс можна виділити з бюджету за рахунок надходжень від закону про "євробляхи", передає "Економічна правда".

"Вперше явище, яке завдавало шкоди всій країні було повернуто на користь певних категорій громадян. Тобто кошти від розмитнення "євроблях" у повному обсязі були спрямовані на такі виплати. Це ініціатива президента", – заявив міністр.

За його словами, 2,410 тисяч гривень – це фактично та сума, яку людям не заплатили в 2015-2016 роках, коли була зупинена індексація пенсії.