Протягом 2019 року 438 осіб змогли отримати на руки вогнепальну зброю по схемі міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.

Про це повідомляє видання «Українська правда», посилаючись на відповідь, отриману від МВС.

Згідно з документом, Аваков активно оформляв заохочувальні відзнаки МВС «Вогнепальна зброя». При цьому у відомстві запевнили, що на кожного одержувача завели справу для контролю за обігом зброї.

У відповіді на запит ЗМІ не уточнили, скільки одержувачів серед депутатів, силовиків або радикалів. Також невідомо, яким типом зброї нагороджували людей.

За даними відомства, мова про відомості, «поширення яких без згоди суб’єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини».

Як зазначають українці з обуренням, таку зброю можна було побачити і в Тетянки Чорновол:

За словами самої Чорновіл, автомат Калашникова їй подарував її покійний чоловік..А глава МВС Арсен Аваков дозволив їй легалізувати зброю.

Варто зазначити, що однією з умов для звільнення глави МВС Арсена Авакова може стати провал у розслідуванні справ про вбивство Павла Шеремета і Аміни Окуєвої, повідомив голова комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський.

«Випробувальний термін Авакова не закінчений. До його діяльності на сьогодні дуже пильна увага», – повідомив він. На питання журналіста, довів чи ні міністр свою відданість і лояльність новій команді в розслідуванні справ про вбивство Шеремета і Окуєвої, він зазначив, що вони викликають найбільше запитань у плані успішності їх розкриття.

В свою чергу, 30 січня генпрокурор Руслан Рябошапка заявляв, що зібраного на цей момент обсягу доказів недостатньо, щоб спрямувати обвинувальний акт до суду.

У коментарі «Слово і Діло» політолог Володимир Цибулько висловив думки з приводу можливої відставки Авакова.

Політолог підкреслив, що, по-перше, комітет може тільки рекомендувати, а не звільнити. По-друге, на його думку, це більше схоже на якісь внутрішні ігри в комітеті.

«Усі розуміють, що якість правоохоронних органів бажає кращого. У цій ситуації потрібно хоча би давати якісь інформаційні приводи, створювати видимість того, що влада контролює ситуацію, Аваков підзвітний парламенту», – пояснив політолог.

Як зазначають джерела, відставка Авакова – це питання часу, він надто токсичний для рейтингу!