Як запевняють російські пропагандистські Z-канали, які висвітлюють “спецоперацію”, ЗСУ знову прорвали російську оборону і вийшли до Кремінної. Якщо ця інформація є достовірною, це говорить про те, що російське угруповання в Лимані приречене.

Ситуацію прокоментував у Facebook журналіст, військовий та політичний оглядач Іван Яковіна.

За даними російських ресурсів, ЗСУ нібито вже форсували річку Сіверський Донець і вийшли на околицю міста Кремінна Луганської області.

Це говорить про те, що перерізано єдину дорогу, через яку росіяни могли постачати своє окупаційне угруповання в Лимані.

“Ситуація в районі Лимана для ЗС РФ складається дуже несприятливо… Якщо (ЯКЩО!!!) все справді так, то у росіян дві реалістичні опції: бігти чи опинитися в оточенні”, – констатував Яковіна.

Варто зазначити, що поки що підтверджень такому значному просуванню ЗСУ на даній ділянці немає. Український Генштаб інформацію не коментує, перебуваючи у режимі максимальної таємності. Тим часом є відомості про термінове виведення росіянами основних сил із Лиману.

Річка Оскол тече із півночі на південь від Росії до Дінця на сході України. Вона може бути природним оборонним бар’єром. Тому зрозуміло, чому росіяни відступили за цю річку, коли десяток українських бригад прорвали російську лінію оборони у Харківській області першого тижня вересня.

Якби армія Росії не була виснажена за сім місяців битв із дедалі винахідливішим і рішучішим ворогом і якби Кремль не відправив підрозділи зі сходу для зміцнення позицій на півдні, де продовжується український наступ, лінія оборони на узбережжі річки Оскол могла б витримати. Але цього не сталося, – наводиться у статті Forbes.

Тепер російська лінія забезпечення, що проходить через місто Лиман, також під загрозою. Перейшовши через Оскол, українські війська продовжили наступ. Сьогодні вони утримують щонайменше п’ять плацдармів на правому березі річки. Кремль оголосив про початок мобілізації та почав хаотично затягувати на службу до армії чоловіків, намагаючись отримати таким чином 300 тисяч солдатів.

Ні, ці призовники не прибудуть на фронт вчасно, щоб врятувати російські позиції на схід від Оскола. Або їм не вистачить підготовки для цього у будь-якому випадку», – пише видання.

Це матиме сильні наслідки для російських позицій у північній частині Луганської області, яка з 2014 року перебуває під російським контролем і де зараз Москва проводить фальшивий «референдум», щоб проголосити область «частиною Росії». Українська армія настає на всьому сході. Три осі наступу готові оточити та відрізати російський гарнізон у Лимані. Місто стало важливим залізничним вузлом, через який проходить значна частина забезпечення російських військ на сході України.

Російські сили відступають у Харківській області на нову оборонну лінію, яка тягнеться від міста Сватове на півночі через долину до Кремінної, розташованої за 40 кілометрів на південь. Долину, оточена з усіх боків висотами, не можна назвати добрим місцем для оборони. Російські ВПС в останні дні збільшували кількість вильотів на сході, відчайдушно намагаючись врятувати російські сухопутні підрозділи, що потрапили в облогу. Але жорстка українська протиповітряна оборона притупила вплив цих повітряних операцій. Forbes нагадує, що лише в суботу українські військові збили чотири російські літаки.

Тому питання зараз не в тому, чи звільнить Україна Лиман, а коли саме це станеться. Український наступ із півночі може виявитися особливо катастрофічним для Росії. Оскільки його лінія є досить широкою, щоб відрізати тисячі ворожих солдатів від інших російських сил у регіоні. А якщо Кремль відправить сюди додаткове підкріплення, до оточення потрапить ще більше російських солдатів.

Науковий співробітник кафедри військових досліджень Королівського коледжу Лондона Майк Мартін вважає, що найімовірніше відбудеться друге.

«Лиман схожий на стару мишоловку. Спочатку можна натиснути з північного та східного флангу від Лиману, змусивши росіян зміцнити оборону цього критичного залізничного вузла. А потім розширити оточення, щоб загнати в пастку ще більше ворожих сил», – написав експерт у Twitter.