Полковник запасу, експерт центру оборонних стратегій Віктор Кевлюк в ефірі телеканалу “Еспресо” заявив, що наприкінці цього року ми зможемо завершити оборонну операцію на Донбасі, зупинивши РФ у намаганнях вийти на адмінкордони Луганщини та Донеччини.

“Другим кроком України буде розгром російського угруповання на теренах Херсонської та Запорізької областей. Кінцем року мало б бути звільнення Харківській області до державного кордону. На початок наступного року треба спланувати дві наступальні операції по звільненню Донбасу й повернення Криму військовим шляхом до складу України”, – підсумував Кевлюк.

Як зазначив депутат Херсонської облради Сергій Хлань у фейсбуці, на Херсонщині 23 липня ЗСУ вдарили по Дар’ївському мосту через Інгулець, продовживши відрізати окупантів від постачання.

Він нагадав, що знищений українськими військовими Антонівський міст був ключовим для постачання окупантів через Лівобережжя до Херсона.

“Сьогодні зранку, як завжди з хірургічною точністю, ЗСУ влучили в Дар‘ївський міст через Інгулець. Це – продовження операції по відрізанню херсонського угрупування росіян від постачання. Кожен міст – це слабке місце в логістиці і наші Збройні сили майстерно руйнують ворожу систему. Це ще не звільнення Херсона, але серйозні підготовчі кроки в цьому напрямку”, – наголосив він.

За словами депутата, ці удари показують, що Україна відходить від звичаїв армії СРСР, котра штурмувала міста, попри втрати та руйнування, а стає західною, яка береже військових і використовує стратегію непрямих дій. 

“Тобто ми “розм’якшуємо” оборону противника через знищення оперативного тилу, без якого лінія фронту противника сиплеться навіть від незначного удару. Звісно без західного озброєння це було б неможливо. HIMARS і наші хлопці та дівчата з ЗСУ – це прекрасне поєднання. Дякуємо”, – пояснив Сергій Хлань.

Разом з тим заступник голови Херсонської райради Станіслав Трошин розповів, що на Херсонщині партизани фіксують колаборантів.

“Партизани працюють щоденно. Фіксують усіх, хто став на сторону ворога. Таких людей не багато, але вони є. Люди, які вчора були прибиральниками, водіями, або варили самогон – сьогодні керівники та начальники закладів. По всіх окупованих територіях розвішані жовто-блакитні стрічки, проукраїнськи плакати та листівки. Партизани тримають загарбників у постійному тонусі, трапляються випадки зникнення колаборантів”, – підкреслив Трошин.

Командувач обороною Миколаєва у перші місяці війни, генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко заявив, що росіяни були впевнені, що на півдні України живуть проросійськи налаштовані люди, і саме це було їх головним прорахунком під час планування операцій. Під час ефіру на Апостроф TV він пояснив, який вплив це мало. 

“Важко казати, в чому були прорахунки, тому що вони йшли великою кількістю. Вони розраховували на те, що наших сил та засобів, які були на Миколаївщині, буде недостатньо для того, щоб їх зупинити. Але були деякі моменти. Вони не розуміли, що ми були дуже проінформовані про їхнє переміщення. Вони не розуміли, що ми дуже добре знаємо місцевість, що відіграло свою роль у захисті Миколаєва. Якщо ви знаєте, між Миколаєвом та Херсоном знаходиться дуже велика зрошувальна система. Просто так її не можна переїхати. Там є три мости, два з яких ми підірвали. Залишили один для проходу. Потім чекали на скупчення їхньої техніки та вдало її знищували”, – розповів Марченко.

Він також зазначив, що наразі окупантам не вийде прорвати оборону Миколаєва. Сил та засобів, які вони зосередили на півдні, вже недостатньо для здійснення таких планів. 

“Щодо контрнаступу української сторони на Херсонщину та її звільнення – це неминучий процес. Але ми маємо розуміти, що це комплекс засобів, а не просто встали й пішли. До нього треба дуже ретельно підготуватися, треба провести дуже хорошу розвідку, треба підготувати артзасоби. Це не буде швидко, але це неминучий захід, і рано чи пізно він відбудеться”, – наголосив Марченко.

Генерал-майор ЗСУ також відзначив хорошу роботу українських партизанів в Херсонській області.

“Вони неймовірно гарно там працюють. На жаль, не можу розкривати якісь подробиці, але вони дуже ефективні. І найбільш ефективно вони працюють зараз, ніж на початку війни. Це наша перевага”, – переконаний Марченко.