У санкційний список Європейського Союзу потрапили високопоставлені російські чиновники, вищі військові керівники та співробітники пропагандистських кремлівських ЗМІ.

Про це пише “Радіо Свобода” з посиланням на джерела в Єврокомісії.

Санкційний список мають оприлюднити 23 лютого. 

За даними видання, до списку увійшов 351 депутат Держдуми – всі, хто ініціював процес визнання Росією “незалежності” ОРДЛО, а також 24 фізичних та 3 юридичних (банки “Росія”, ВЕБ і Промсвязьбанк) особи.

У списку фізичних осіб, зокрема, міністр оборони РФ Сергій Шойгу, голова адміністрації президента РФ Антон Вайно, велика група військових, а також віцеспікер Держдуми Пьотр Толстой, речниця МЗС Росії Марія Захарова, керівник телеканалу RT Маргарита Сімоньян, телеведучий Владімір Соловйов.

Нагадаємо, 22 лютого президент США Джо Байден оголосив про перший із багатьох запланованих рівнів нових санкцій проти Росії після визнання нею “незалежності” ОРДЛО.

Про це Байден заявив у своєму зверненні у вівторок.

“Це початок російського вторгнення в Україну, на це вказує те, що він попросив про дозвіл (на застосування сил) від своєї Думи. Тому я починаю застосовувати санкції у відповідь, вони будуть значно ширшими, ніж ті, які ми та партнери застосували в 2014 році. Якщо Росія піде далі з цим вторгеннням, ми готові піти далі з санкціями”, – сказав Байден.

За словами президента США, обмежувальні заходи були тісно скоординовані з партнерам та будуть посилюватись у відповідь на ескалацію ситуації Росією. 

“Ми запроваджуємо санкції повного блокування проти двох російських великих фінансових інституцій – “ВЕБ.РФ” та їхнього військового банку”. Ми запроваджуємо комплексні санкції проти суверенного боргу Росії. Це означає, що ми відрізаємо російський уряд від західного фінансування”, – сказав президент США.

Байден додав, що починаючи від завтра США почнуть запроваджувати санкції проти російських еліт та членів їхніх родин. 

Він наголосив, що США працювали з Німеччиною, щоб забезпечити, щоб газопровід “Північний потік-2” “не  буде рухатися вперед”.

Байден також наголосив, що Сполучені Штати продовжать надавати допомогу Україні та зміцнювати своїх союзників по НАТО.

“Хто, заради Господа, думає Путін, дає йому право проголошувати нові так звані “держави” на території, яка належала його сусідам?” – сказав президент США.

Напередодні Білий дім назвав рішення Росії визнати “ЛДНР” новим вторгненням. У понеділок президент США підписав новий пакет санкцій, пов’язаний із визнанням Росією “незалежності” донбаських “республік”.