Справа із привласненням залізницею землі набуває розвитку. Після того як ми опублікували матеріали щодо незрозумілого конфлікту стосовно землі у приколійній зоні, с. Рясне-Руська, прес-служба Укрзалізниці вирішила погратися у інформаційну мікровійну.

Через кілька днів на сайті Львівської залізниці (Лз) з'явилася стаття. У ній працівники ЛЗ стверджують, що земля буде оформлена згідно з усіх чинних законів. Проте це лише слова, як нам вдалося дізнатися у законах, якими збираються вони керуватися є чимало колізій. Але все за порядком.

Смокоровська Емілія зібрала у сільській раді усіх жителів с. Рясне-Руська та попросила підписати "якийсь документ". Як виявилося пізніше це був акт погодження меж земельних ділянок. Вирішивши скористатися віком та необізнаністю жителів, пані Емілія хотіла швидко вирішити це питання через простий примус жителів. Сільський голова хотіла, щоб мешканці самовільно відмовитися від своїх, у більшості випадків вже приватизованих, ділянок.

Проте присутність пана Зенона, місцевого жителя, під час цих зборів звела усі намагання Яцкович Емілії нанівець. Будучи обізнаною та активною людиною, пан Зенон попросив у сільського голови надати пояснення, що ж це за документ вона просить підписати? Відповіддю на це питання була мовчанка. Переглянувши документи Зиновій Мороз пояснив жителям, що вони майже не підписали. Здивуванню селян не було меж. Звісно, ніхто із них не підписав цей акт.

На цій землі живе вже не одне покоління родин цих селян. Зенон Мороз не полишив цю справу на «самотік», а зібравши групу активістів із числа місцевих жителів, почав виясняти у чому ж справа. Як вдалося з'ясувати пані Емілія чи то через некомпетентність, а може й із корисливих міркувань, надавала від імені сільської ради та її депутатів дозволи на розробку технічної документації щодо землеустрою, щодо встановлення земельної ділянки у власності ЛЗ. Місцева громада про це ні слухом, ні духом. 

Коли ж ситуація набула значного розголосу, то громада села зібрала неймовірно об'ємну документальну базу. Саме на її основі працівники Юридичного відділу подали до суду на жителів, що мають ділянки у "смузі технічного обслуговування колії". Проте їхня аргументація не витримує абсолютно жодної критики. До прикладу, основні факти – якими вони мотивують своє право власності на цю землю – документи першої половини минулого століття, видані ще урядом УРСР. Їх ми наведемо у наступних частинах розслідування. Адже чергові махінації продовжують з’являтись на арені дійства стосовно приватизації землі у с. Рясне-Руська.

 

IMG_0001 IMG IMG_0001 IMG_0002 IMG_0003 IMG_0004 IMG_0005 IMG_0006 IMG_0007

 

  

Автор: Марвін