Стали відомі подробиці завтрашньої інавгурації президента України Володимира Зеленського

Про це пишуть українські ЗМІ, посилаючись на власні джерела.

Повідомляється, що на завтрашню інавгурацію Володимира Зеленського були запрошені всі українські президенти, за винятком втікача Віктора Януковича, який продовжує ховатися на території РФ.

На 10 ранку 20 травня Зеленський приходить в Раду, де буде проходить урочисте засідання Парламенту, і принесе там присягу. Далі він пішки переходить в Маріїнський палац, де прийматиме офіційні делегації.

Також зазначається, що перед офіційним прийомом гостей в Маріїнському палаці військові принесуть присягу новому президенту Володимиру Зеленському як верховному головнокомандувачу.

Після всіх урочистостей Володимир Зеленський відправиться на Банкову, де буде двосторонні зустрічі з іноземними президентами і членами урядів. Вечірок або неформальних фуршетів, як стверджують наближені джерела, не планується.

У МЗС України, у свою чергу, розповіли, яких іноземних лідерів очікують на завтрашній церемонії інавгурації Володимира Зеленського. Про це у своєму особистому мікроблозі Twitter повідомила прес-секретар відомства Катерина Зеленко.

Зокрема, на урочистий захід мають приїхати президенти Грузії, Угорщини, Латвії, Литви та Естонії. Крім президентів, до Києва повинні прибути прем’єри Туреччини та Молдови, глава парламенту Азербайджану, віце-прем’єри Білорусі, Румунії, Словаччини та Болгарії.

Від США на церемонію інавгурації прибуде міністр енергетики, від Канади – глава Міноборони, від Франції – міністр з питань Європи, від Польщі – глава МЗС. Також очікуються понад 40 інших високих представників.

Відзначимо, що Зеленський вирішив провести свою інавгурацію без зайвої розкоші. Про це розповів радник майбутнього глави держави Дмитро Разумков.

За його словами, інавгурацію планують провести традиційно і без банкету.

Окрім того, Законодавство дослівно визначає, що саме має вперше сказати Зеленський на новій посаді. Цю присягу, підписану новим президентом, потім віддадуть голові Ради:

"Я, Зеленський Володимир Олександрович, волею народу обраний Президентом України, заступаючи на цей високий пост, урочисто присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюсь усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу, обстоювати права і свободи громадян, додержуватися Конституції України і законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України у світі".

Після складення присяги Зеленський вступає на пост, про що повідомить керівниця Конституційного суду. Вона ж вручить новому главі держави символи влади: булаву, гербову печатку і знак.

Очільниця Центрвиборчкому передасть переможцю виборів посвідчення президента.