У понеділок, 13 січня, Генеральна прокуратура відкрила справу проти колишнього глави Державного бюро розслідувань Романа Труби.

Про це написав у своєму Telegram-каналі депутат від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко.

“Прийшла відповідь на мій запит в ГПУ з приводу протиправних дій Романа Труби. У документі зазначено, що 13 грудня з цього питання було розпочато досудове розслідування за статтею 343 КК (втручання в діяльність працівника правоохоронного органу) і статті 387 КК (розголошення даних досудового слідства ). Вести справу доручили Головному слідчому управлінню Національної поліції України “, – пише нардеп.

Раніше партія Петра Порошенко “Європейська солідарність” зажадала порушити кримінальну справу проти екс-глави Держбюро розслідувань Романа Труби. У політсилі наполягають, що кримінальне переслідування Генпрокуратури має торкнутися не тільки колишнього директора ДБР, а й фігурантів так званих “плівок Труби”.

Нагадаємо, Труба очолив ДБР після того, як в листопаді 2017 року конкурсна комісія з проведення конкурсу на зайняття відповідної посади рекомендувала призначити його директором відомства. Екс-президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення Труби директором ГБР 22 листопада 2017 року.