В Україні на 34% зріс середній розмір лікарняних. Це пов'язано з підвищенням мінімальної заробітної плати з 3200 до 3723 грн з 1 січня 2018-го.

Лікарняні нараховують залежно від трудового стажу. Тим, хто відпрацював менше 3 років, виплачуватимуть 50% зарплати, повідомили у Фонді соціального страхування.

Працівникам зі стажем 3-5 років нараховуватимуть 60% середньої зарплати. Від 5 до 8 – 70%. Для тих, хто пропрацював понад 8 років або має пільги, лікарняні становитимуть 100% зарплати.

Нагадаємо, що в Україні запропонували замінити електронними паперові лікарняні. Це повинно мінімізувати корупційні схеми. Електронний реєстр лікарняних планують створити до кінця 2018-го. Тоді роботодавець зможе перевіряти, чи дійсно співробітник перебуває на лікарняному. Однак доступу до даних про його хворобу він не матиме.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Також, з 1 вересня невідкладна медична допомога почала працювати в новому форматі. З цього дня бригади "невідкладної допомоги" підпорядковуються Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Про це повідомляє директор департаменту охорони здоров'я Валентина Гінзбург.

Як заявляє Гінзбург, це дозволить поліпшити якість надання медичної допомоги.

"Ми сподіваємося значно зменшити кількість скарг киян з приводу некоректності медиків або того, що виклик відмовлялися приймати. Кияни будуть отримувати медичну допомогу вчасно і саме ту, яку зараз потребують", — сказала вона.

Так з 1 вересня екстрену і невідкладну медичну допомогу будуть надавати по одному номеру телефону – 103.

Також повідомляється, що терапевти, педіатри та сімейні лікарі будуть надавати допомогу в будні дні з 08:00 до 20:00 і з 09:00 до 15:00 на свята та у вихідні.

Це стало можливим завдяки об'єднанню бригад екстреної та невідкладної медичної допомоги.

Диспетчери вже під час розмови з постраждалими будуть визначати, яка саме допомога потрібна людині.

Крім того, буде відслідковуватися сама розмова з пацієнтом, а також час прибуття машин на місце виклику. В результаті такого об'єднання збільшилася кількість виїзних бригад. Гінзбург зазначила, що тепер "швидка" допомога зможе доїжджати до пацієнта за 10 хвилин.

Однак таку допомогу можна буде отримати, тільки підписавши відповідну декларацію. Тим же, хто ще не встиг підписати декларацію з лікарем, екстрена допомога буде надана в будь-якому випадку.

Крім того, запрацював телефон консультації Центру екстреної медичної допомоги. Зателефонувавши за номером 15-83, можна буде отримати консультацію по тій чи іншій проблемі. Наприклад, запитати про дозування і час прийому медикаментів, або отримати пораду лікаря.