В Україні після підвищення прожиткового мінімуму змінили і формулу розрахунку субсидій. Сім'я з комунальною знижкою платить певний відсоток від свого доходу. Причому чим вищий дохід, тим більшу його частину можна віддавати за комуналку. Така формула дозволяє не платити субсидії українцям із середнім достатком.
Як рахують субсидії
В середньому розмір субсидій в опалювальний сезон досягає близько 1500 грн. Після можливого подорожчання газу ця сума може значно зрости. Формула розрахунку складена таким чином, що розмір обов'язкового платежу (сума, яку не покриває знижка) прив'язаний до доходу сім'ї.
Алгоритм дій при самостійному розрахунку розміру житлової субсидії наступний:
- визначення середньомісячного сукупного доходу сім’ї
- розрахунок обов’язкового відсотка платежу за послуги ЖКГ
- обчислення розміру обов’язкового платежу
Важливо. При розрахунку сукупного доходу сім’ї не враховується державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також допомога внутрішньо переміщеним особам. Решта видів соціальних виплат (в тому числі стипендія) підлягають обліку.
Для приватних підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, сукупний дохід (незалежно від отриманого прибутку) за кожен місяць розраховується за таким принципом:
- платники єдиного податку 1 групи — зараховується дохід на рівні мінімальної заробітної плати, встановленої Кабміном
- платники єдиного податку 2 групи — два розміри мінімальної зарплати
- платники єдиного податку 3 групи — три розміри мінімальної зарплати
Сам по собі розрахунок субсидії досить складний, тому що пов’язаний з використанням безлічі критеріїв і застосуванням різних коефіцієнтів і формул. Щоб спростити для громадян процес обчислення Міністерство соціальної політики України розробило онлайн калькулятор субсидії.
Кабінет Міністрів України вніс зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій. Згідно з нововведеннями, при призначенні безоплатної компенсації на оплату ЖКГ до сукупного доходу громадян тепер не будуть зараховуватися:
- вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок
- вартість протезно-ортопедичних виробів та засобів реабілітації
- суми регресних виплат (відшкодування шкоди за ушкодження здоров’я працівника)
Популярне: Скандальний ролик Порошенка: Приходько затримали по дорозі на суд
Ще одним нововведенням КМУ при призначенні субсидії на 2018 рік є послаблення пенсіонерам. Змінено систему обліку доходів, тепер непрацюючі пенсіонери будуть оформляти житлову субсидію за новими правилами. Замість сукупного доходу за попередній рік, при розрахунку компенсації їм буде враховуватися дохід тільки за попередній перед зверненням місяць.
Дізнайтесь, як отримати субсидію тільки на фактично проживаючих мешканців?
Розгляд комісією питання про нарахування субсидії на фактичну кількість людей, які проживають в квартирі (будинку), здійснюється на підставі письмової заяви субсидіанта з відповідним проханням. При цьому, в декларації вказується повний склад зареєстрованих мешканців, але з позначкою «не проживають» навпроти відсутніх членів сім’ї.
На підставі цих документів, а також довідки, що підтверджує факт непроживання конкретної особи за цією адресою, соціальний інспектор перевіряє матеріально-побутові умови і складає акт. За результатами перевірки співробітниками УСЗН готується подання на Комісію, рішення якої є обов’язковим до виконання ЖКГ.
Таким чином, цілком реально отримати через комісію постанову про нарахування плати за послуги ЖКГ тільки на проживаючих у квартирі людей (наприклад, не на 4 прописаних, а на 2 реально проживаючих). І доходи для розрахунку субсидії також будуть братися тільки на тих осіб. які фактично мешкають у приміщені.
Винесення такого рішення жодним чином не впливає на прописку громадян, відсутніх за зареєстрованим місцем проживання. Вони як і раніше будуть прописані за старою адресою, але на період їх відсутності плата за комунальні послуги нараховуватися їм не буде.