Президент США Джо Байден та прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо провели телефонну розмову, де центральною темою залишається війна РФ проти України. Про це стало відомо з висновків розмови.

Ми сфокусувалися на протиправному вторгненню РФ в Україну і нашій тривалій скоординованій реакції. Ми налаштовані підтримувати українців і притягати російський режим до відповідальності. Завтра ми говоритимемо про це з іншими лідерами Групи семи, – наголосив Джастін Трюдо. 

“Лідери підкреслили рішучість продовжити притягнення РФ до відповідальність за її варварські вчинки в Україні та обговорили триваючі зусилля щодо безпекової допомоги Україні та економічної і гуманітарної допомоги мільйонам українців, які постраждали від бойових дій”, – заявила пресслужба Білого дому. 

Зазначимо, 8 травня відбудеться відеоконференція лідерів G7, до неї за допомогою відеозв’язку приєднається й президент України Володимир Зеленський.

Водночас у Білому домі повідомили, що дату зустрічі навмисно обрали перед символічним для РФ 9 травня. До того ж, прес-секретар Білого дому сповістила, що Байден планує підписати закон про ленд-ліз для України 9 травня.

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що президенту Сполучених Штатів Джо Байдену варто приїхати в Україну. На думку Зеленського, Джо Байдену варто на власні очі побачити наслідки усіх тих звірств, які коять в Україні російські окупанти. Окрім того, це був би дуже важливий сигнал для усього нашого народу.