Рознесли всіх! У Дуди не втрималися - крик на весь кабінет! Трагедіїї не було б: підтримка України! | Корупція Інфо

Рознесли всіх! У Дуди не втрималися – крик на весь кабінет! Трагедіїї не було б: підтримка України!

У Польщі переконані, що якби українська армія отримала б HIMARS раніше, то маріупольської трагедії могло б не статися – ця зброя сильно вплинула би на перебіг подій.

Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький пояснив, що якби Україна мала ці РСЗВ, українська армія завадила б російським загарбникам увійти у місто. Чому у Польщі переконані, що HIMARS допомогли б у битві за Маріуполь. Річ у тім, що ЗСУ стояли за 100 кілометрів від міста на рівнинній місцевості і не мали змоги зрушити лінію фронту. Тож далекобійна РСЗВ у тій битві дуже допомогла б.

“Ми чудово розуміємо, що якби HIMARS дійшов до України раніше, маріупольська трагедія могла б і не статися. Українці просто стояли за 100 кілометрів від цього міста, їх поділяла рівнинна місцевість, вони не могли зрушити лінію фронту і були змушені марно спостерігати за трагедією своїх товаришів. Якби в них були ці пускові установки, вони б не дозволили росіянам увійти до міста”, – сказав Ціхоцький.

Також Бартош Ціхоцький заявив, що навіть не сумнівається в тому, що Україна зможе перемогти росію у цій війні. Головне, щоб Захід продовжував підтримувати Україну. Щоправда, перемога може бути важкою – це не лише питання часу, а й великої кількості жертв та руйнувань.

“Та я й не маю сумніву (що Україна переможе – ред.). Якщо не станеться якийсь незрозумілий поворот, який змусить Захід перестати підтримувати Україну у військовому та економічному відношенні та покарати росію санкціями – мені складно навіть придумати причину, через яку це має статися – Україна захищатиметься. Це лише питання часу, а й масштабів жертв та руйнувань”, – сказав він.

Тож він запропонував кожному зі світових лідерів запитати себе: “чи збираємося ми дивитися, як Україна спливає кров’ю і, нарешті, переможе”.

Раніше мер Маріуполя Вадим Бойченко в інтерв’ю «Главкому» розповів, що оборону міста з боку Херсона ніхто не готував, тому що очікували, що окупанти наступатимуть зі сходу, а не із заходу. Це зіграло ключову роль у захопленні міста. 

За словами Бойченка, українська влада у місті протрималася до 24 березня. І це лише завдяки тому, що на центральному рівні віддавали команди доставляти до блокадного Маріуполя продукти та зброю. Пілоти  доставляли ліки, воду, забрали поранених бійців. Але при обороні Маріуполя загинуло багато українських льотчиків, 90% з них не поверталися з завдань.

«Мене долучили до організації першої військові місії. Думаю, що сьогодні можна розкрити певні деталі. Коли до Маріуполя пішла перша ескадрилья із трьох гелікоптерів, її повністю знищили росіяни. Це відбулося наприкінці березня. Гелікоптери мали доставити продукти харчування та бойовий комплект загальною вагою понад три тонни. Далі були друга, третя і четверта військові місії. Вони виявилися успішнішими, але не без втрат. Вважаю, що українські льотчики – справжні герої! Пілотам вдалося забрати з Маріуполя поранених бійців і доправити до лікарень Дніпра», – розповів Бойченко.

Проте вже 1 березня місто знаходилося в оточенні російських військ. Співвідношення сил противника у п’ять-шість разів переважало кількість оборонців Маріуполя – 30 тис. окупантів проти 5 тис. українських воїнів. Свою руку до здачі міста доклали і місцеві колаборанти.

«До 24 березня у Маріуполі працювала українська влада. Але події настільки динамічно розвивалися, не без допомоги місцевих колаборантів, котрі входили до партії ОПЗЖ, що було знищено запаси продовольства і на третю добу війни згорів ангар комунального підприємства, вщент забитий ліками, засобами гігієни тощо. Окупанти, які протягом двох місяців, щопівгодини скидали на Маріуполь бомби і здійснювали ракетні обстріли, мали на меті посіяти серед мешканців паніку та хаос», – повідомив Бойченко.

Таким чином, розуміємо, що події в Маріуполі могли розгорнутися зовсім іншим чином. Можливо, такої трагедії б не відбулося. Але зараз вже пізно думати про минуле, потрібно дбати про майбутнє. Мер Маріуполя закликав світову спільноту, ООН та Червоний Хрест втрутитися у ситуацію та домогтися дотримання правил поводження з військовополоненими.

«Ми маємо зробити усе, щоб наші захисники повернулися до України живими та не допустити у Маріуполі другої Оленівки», — додав Бойченко.


Статті по темі