Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця заявив, що Росія борсається в брудній брехні після звинувачень постпреда РФ Василя Небензі у підриві дамби Каховської ГЕС.

Він зазначив, що дії РФ призвели до найбільшої техногенної катастрофи в Європі за останні десятиліття.

“Це терористичний акт проти української критичної інфраструктури, мета якого – заподіяти якомога більше жертв серед мирного населення і якомога більше руйнувань. Вдаючись до тактики випаленої землі, а в даному випадку до тактики затоплення, російські окупанти фактично визнали, що захоплена територія їм не належить, і вони не в змозі утримати ці землі”, – сказав Кислиця.

Він нагадав, що теракт на Каховській ГЕС раніше активно обговорювався на рівні окупаційних військ, пропагандистів і в МЗС Росії, що свідчить про його завчасне планування.

“Сьогоднішня заява Росії була передбачувано брехливою. Ми спостерігали той же прийом – звинувачення жертви у власних злочинах. І було мало шансів, що країна, яка відчайдушно заперечувала свої військові злочини в Маріуполі, Бучі, Ізюмі, Запорізькій АЕС, визнає відповідальність за сьогоднішню техногенну катастрофу”, – додав він.

Кислиця підкреслив, що підрив ГЕС – це відповідь Кремля країнам, які закликають до мирних переговорів з РФ.

“Росія тільки що підтвердила своїми діями, що вона зовсім не зацікавлена ні в деескалації, ні в мирі. Її потрібно зупинити і знешкодити, а не заспокоїти”, – підкреслив він.