Народний депутат від партії Слуга народу Микита Потураєв вважає, що президент Володимир Зеленський може виявитися перед вибором – розпустити Верховну Раду або переформатувати коаліцію.

Про це Потураєв сказав в інтерв’ю виданню Lb.ua

“Думаю, що на наступних виборах, коли б вони не відбулися, від “Слуги народу” піде як мінімум 2, а то і 3 сили. Одна з них буде безпосередньо “Слуга народу”, а дві або як мінімум одна – нова сила” , – сказав він.

За словами Потураєва, всередині фракції СН зараз є праві центристи, ліві центристи і люди, яким все одно, як себе називати – аби орієнтуватися на президента Зеленського.

“Є лівоцентристи, правоцентристи, є ті, хто орієнтується безпосередньо на президента. І тут як він їм скаже, так вони, власне, і будуть себе позиціонувати. Скаже, що тепер ми соціалісти, значить, будуть соціалістами. Скаже, що тепер знову лібертаріанцями, будуть знову лібертаріанцями. Не має ніякого значення”, – пояснив Потураєв.

Також він повідомив, що перед президентом України Володимиром Зеленським, можливо, виникне вибір – переформатування коаліції в парламенті розпуск Ради.

“В медіа вже заговорили про можливий примус до коаліції з групою “За майбутнє” Ігоря Валерійовича (Коломойського. – Ред.). Можливо, що і “Батьківщина” неофіційно була б в такій коаліції або голосувала разом з нею. Але є дуже хороший питання . А чи згодні всі на таку коаліцію? чи буду я особисто в коаліції з групою “За майбутнє”? я от не впевнений”, – зазначив нардеп.

За словами Потураєва, “якщо мета даної коаліції – захист конкретного громадянина від американської феміди, Федерального бюро розслідувань США”, то це точно не та політична мета, яку він готовий підтримувати.

“І я не один такий. Якщо подібна пропозиція таки “прилетить” в Раду, подивимося взагалі скільки людей у фракції це підтримає”, – додав Потураєв.

Парламентарій зазначив, що в парламенті є “група Коломойського”.

“Дивіться, є група Ігоря Валерійовича, це десь 40-45 депутатів. У нас в цілому 245” багнетів “. Віднімаємо 45. Отримуємо 200. У такій ситуації потрібна коаліція. … Якщо не “За майбутнє” і “Батьківщина”, то “ЄС” і “Голос”? Вибір невеликий. Але така ситуація складна для президента. З точки зору виборів. Тому він буде вибирати. Або розпуск парламенту”, – пояснив Потураєв.

Також депутат Микита Потураєв передрікає програш на нинішніх виборах кандидатів у мери від “Слуги народу”, які не є чинними мерами. Про це він сказав в інтерв’ю виданню “Лівий берег”.

“Спочатку було абсолютно зрозуміло, що почавши підготовку до виборів влітку 2020 року, ми не переграємо діючих мерів. Тим більше, що вони за останні роки одержали приголомшливі можливості в умовах децентралізації. Тому незалежні кандидати не мають жодних шансів, як і кандидати від інших партій теж”, – заявив він.

Політик, зокрема, обурився тим, що його колега по парламенту і глава політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук на початку жовтня з’їздив в РФ і зустрівся там з її президентом Володимиром Путіним, попросивши про постачання російської вакцини проти Covid-19 .

“Всі спостерігають ці вояжі Медведчука і компанії до Путіна. Особисто я виступаю за криміналізацію несанкціонованих політичних контактів з особами держави-агресора”, – сказав нардеп.