Голова Верховної Ради Андрій Парубій, який ще 12 червня підписав закон "Про тимчасові слідчі комісії", вимагає від президента України Володимира Зеленського поставити свій підпис під законом.

Про це він заявив під час засідання Ради.

"Я сьогодні направлю офіційного листа президенту України Зеленському з вимогою негайно підписати закон "Про тимчасові слідчі комісії". Згідно зі ст. 94 Конституції України, у президента є 15 днів після отримання ним закону, щоб підписати його або повернути закон із його вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду", – наголосив він.

За словами Парубія, 27 червня цей термін був вичерпаний.

"Закон згідно з Конституцією України вважається схваленим президентом та має бути підписаним і офіційно оприлюдненим. Пане Зеленський, інформую Вас, що Ви більше не маєте права ветувати закон про ТСК, нині ви можете його тільки підписати, якщо він буде заветований, це буде порушенням закону", – додав він.

Нагадаємо, у разі підписання президентом України закон буде сприяти створенню комісій, які формуватимуться з народних депутатів. Вони опікуватимуться контролем за проведенням резонансних розслідувань.

Спеціальна слідча комісія матиме право, зокрема заслуховувати президента і його захисника; витребовувати необхідні документи, матеріали та інші відомості, що стосуються розслідування, у державних органів, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових, службових осіб, керівників підприємств, установ та організацій, громадських об’єднань, засобів масової інформації та окремих громадян.

Водночас, раніше представник президента України у Верховній Раді Руслан Стефанчук дав зрозуміти, що глава держави Володимир Зеленський накладе вето на закон про тимчасові слідчі комісії парламенту через велику кількість порушень при голосуванні за документ.

"Президент чітко сказав, що не підпише жодного закону, в якому було кнопкодавство або допущені інші значні порушення регламентних процедур. Тому ми зараз уважно вивчаємо ці питання", – сказав він, відповідаючи на питання про те, чи буде президент підписувати закон про ТСК.

За його словами, рішення щодо закону про ТСК буде прийняте найближчим часом.

"Щодо закону про тимчасові слідчі комісії. Ми зараз вивчаємо. І ми вже бачимо, що там близько 10 порушень і суперечностей з Конституцією України. Рішення буде прийматися окремо з цього питання. Я думаю, це буде найближчим часом", – заявив Стефанчук.

Представник президента в Раді зазначив, що закон зараз аналізують, але вже зараз відомо, "що там велика кількість порушень Конституції".

"Тому ми однозначно будемо застосовувати право президентського вето на ті чи інші законопроекти", – додав він.