До Британії приїжджало багато громадян, народних депутатів, політиків, які на закритому засіданні свідчили проти найвищих посадовців України.

Про це заявив генеральний директор «Укрспецекспорту» у 2005-2010 роках Сергій Бондарчук в ефірі проекту «HARD» з Наташею Влащенко на телеканалі ZIK, передає Корупція Інфо

«Можу сказати, що в мене не було контактів із британськими спецслужбами взамін на мій політичний притулок. Захід навчився розрізняти «художній свист» із боку українських політиків і піар-акції щодо так званої боротьби з корупцією і розуміє, що це насправді переслідування або для усунення опонентів, або вирішення власних інтересів», – підкреслив Сергій Бондарчук.

Популярне: Майже 1 тис. грн доплати: Хто отримає матеріальну допомогу до Дня Незалежності України

Екс-нардеп пояснює, що з того часу, коли йому надали політичний притулок, минуло вже більше трьох років. А тому він пройшов повну перевірку всередині Британії, коли вивчали і його справу, і всі надані ним свідчення.

«До Британії приїжджало багато громадян, народних депутатів, політиків, які давали свідчення. Це було закрите слухання, де вони розповідали проти Петра Порошенка, Олександра Турчинова та інших людей, які зараз перебувають при владі», – заявив Сергій Бондарчук.

Також колишній генеральний директор «Укрспецекспорту» Сергій Бондарчук розповів ще декілька доволі цікавих фактів про Порошенка.

«Якщо повернутись у 2005 рік, коли Петро Порошенко був секретарем РНБО, то ми пам’ятаємо, яку активність він мав після Помаранчевої революції. Ці питання були максимально пов’язані з рейдерськими. Він використовував свою посаду для того, аби збагачуватися й отримувати певні дивіденди як від держпідприємств, так і від приватних», – заявив екс-нардеп.

Як приклад він пригадав випадок, який мав місце у 2005 році з ПАТ «Мотор Січ», частину акцій якого намагався привласнити майбутній президент Петро Порошенко.

«На той момент я був директором «Укрспецекспорту», і мені стає відомо, що Порошенко змушує керівництво «Мотор Січі» передати йому у власність 25% підприємства. Я хочу, щоб глядачі зрозуміли, що 25% пакету акцій цієї компанії на той момент коштували приблизно 150 мільйонів доларів», – заявив Сергій Бондарчук.

За його словами, Петро Порошенко вимагав частину акцій, оскільки вважав, що це його країна, його власність, хоча на той момент він був лише секретарем Ради нацбезпеки й оборони.

«Можете уявити, ким він себе бачить зараз, займаючи найвищу посаду в державі. Я розповідаю про це, адже добре знаю, оскільки брав у цьому участь. Коли мені стало відомо про те, що він хоче забрати ці 25%, я розумів, що лише Президент України Віктор Ющенко може вирішити це питання», – розповідає екс-гендиректор «Укртрансекспорту».

Тоді він звернувся до першого помічника Президента Олександра Третьякова з проханням організувати робочу нараду, щоб таких історій більше не могло бути, адже це пов’язано з оборонним комплексом.

«Та й взагалі такі грабіж і рекет є неприпустимими. Зустріч відбулась у кабінеті Президента за участі Віктора Ющенка, В’ячеслава Богуслаєва і в останню хвилину, як завжди, забіг Петро Порошенко. На цій зустрічі пан Богуслаєв розповів Президенту про ситуацію, що виникла», – розповідає Бондарчук.

В’ячеслав Богуслаєв на зустрічі заявив про те, наскільки несправедливою є ця ситуація, навіть більше – він розповів про структуру власності «Мотор Січі».

«Він сказав: пане Президенте, якщо така ситуація, то може мені віддати не 25%, а відразу 45%. Тоді Віктор Ющенко відповів, що він може йти спокійно працювати, мовляв, ніхто ні його, ні його підприємство не чіпатиме. Це один із прикладів, як тоді «працював» Петро Порошенко», – підсумував екс-нардеп.