Розпуск Ради: судді КС не можуть визначитися з датою винесення рішення.

У суддів є різні думки щодо того, скільки часу у них є на розгляд законності указу про розпуск парламенту.

Судді Конституційного суду поки не визначилися, яка дата відповідно до закону вважається остаточною для винесення рішення у справі про конституційність указу президента Володимира Зеленського щодо розпуску Верховної Ради. Про це в четвер, 13 червня, Українським Новинам повідомило інформоване джерело.

"У суддів різні трактування відліку, передбаченого законом терміну для прийняття рішення. Одні вважаю, що один місяць рахується від дати відкриття провадження (у справі), тобто з 29 травня, інші – з дати визнання подання невідкладним до розгляду, тобто з 4 червня", – сказали в прес-службі.

Згідно з інформацією, якщо вичитувати від 29 травня цей термін, то рішення має бути винесено до 29 червня, якщо відраховувати від 4 червня, то відповідно до 4 липня.

Як повідомлялося раніше, Велика палата Конституційного Суду розпочала 10 червня розгляд подання народних депутатів щодо конституційності Указу Президента про розпуск Верховної Ради у формі усного слухання. У відкритій частині засідання виступив Президент Володимир Зеленський. Того ж дня КСУ перейшов до закритої частини розгляду справи.