Вперше за 100 років сталося подібне, обурені всі. На винуватця чекає розплата

Папа римський Франциск прийняв відставку кардинала Теодора МакКарріка – колишнього архієпископа Вашингтонського, якого звинувачують у сексуальному насильстві проти неповнолітнього.

Вперше за 100 років член колегії кардиналів Ватикану, яка обирає папу Римського, залишив її добровільно. Відтепер МакКарріку також забороно служити.

Папа римський розпорядився, щоб МакКаррік присвятив життя молитвам на самоті і відмолюванням гріхів, поки церква розслідує звинувачення в тому, що він здійснював насильницькі дії сексуального характеру щодо 16-річного прислужника.

Теодор МакКаррік, якому зараз 88 років, займав одну з найвпливовіших позицій американської католицької церкви. Сановник до сексуального скандалу користувався повагою і довірою серед вищих політичних кіл США.

Кардинал і раніше потрапляв у сексуальні скандали. Його звинувачували у тому, що, займаючи ще чин єпископа, він чинив схожі дії щодо кількох молодих священиків. За словами МакКарріка, він не пам’ятає цього. Потім ще один чоловік виступив зі звинуваченнями в тому, що МакКаррік розбещував його, коли йому було 11 років.У червні 2018 року Нью-Йоркська єпархія заявила, що вважає інформацію про те, що МакКаррік застосовував насильство до неповнолітнього, достовірною та обґрунтованою. Дані передали в поліцію і Ватикану.

Ймовірно, Ватикан проведе закритий процес у справі колишнього кардинала.

Популярное:"Поскаржився адміністратору, а у відповідь отримав удари по голові ": Робітник "Епіцентру" жорстоко побив покупця

Кардинал Шон О’Меллі з Бостона заявив, що створення спеціального трибуналу потрібно прискорити для якнайшвидшого розгляду звинувачень проти єпископів і кардиналів католицької церкви.

“Відмова від прийняття цих заходів поставить під загрозу вже і без того ослаблений моральний авторитет церкви”, – заявив кардинал.

Деякі діячі католицької церкви в США протягом багатьох років знали про скарги на МакКарріка від прихожан і священнослужителів. Такі скарги надходили період з 1994 по 2008 роки, їх передавали папі Бенедикту XVI.

У штаті Нью-Джерсі два єпископата в 2005 і 2007 роках виплатили компенсації двом постраждалим за завдану шкоду.‡агрузка...