Колишній народний депутат від "Свободи" Ірина Фаріон заявила, що у вторгненні російських окупантів на Донбас винні російськомовні українці, які живуть там.

Вона впевнена, що президенту Росії не було б кого "захищати", якби всі в Україні розмовляли державною мовою. Свою думку вона озвучила в інтерв'ю INTV.

"Вони не просто притягли війну — вони автори війни. Не було б у нас російськомовного населення, це не юридична категорія, це вигадка, не було б тих москворотих, не мав би Путін кого захищати. А чого він сюди припер? Він прийшов їх захищати! Куди він прийшов? Він пішов там, де їх було найбільше", — обурилася Фаріон.

Також скандальна екс-депутатка заявила, що в Україні немає російськомовного населення.

«У нас немає російськомовного населення, це або раби, або окупанти. І все. Тому ці люди не повинні здобувати освіту, якщо не знають української мови, і автоматично не повинні отримувати роботу. Все буде дуже просто і легко, і з посмішкою на вустах це треба робити », – зазначила Фаріон.

Подібні заяви Ірина Фаріон робить регулярно. Наприклад, в квітні 2018 року, виступаючи в ефірі ток-шоу «Протилежний погляд LIVE», вона сказала:

«Де у нас зараз війна? Там, де були російськомовні громадяни. Це Луганська, Донецька область і Крим … Чому? Там була російська церква, російська культура і російська мова. Вони розумово відсталі, ці російськомовні … Гібриди, відступники, зрадники, ренегати … Допоможе соціальний ліфт. Не дати освіти і роботи! Защебечуть моментально. І не реагувати на російську мову. Вона повинна бути в Україні незрозумілою. Тоді заговорять».