У Північноатлантичному альянсі не можуть домовитись, що робити з російською агресією в Україні. Думки країн розділилися.
Про це йдеться в рпроекті WTF на 24 каналі.
Всередині НАТО є розкол щодо російської агресії. Це ще один меседж, який між рядками можна було прочитати у нещодавній заяві Джо Байдена про те, що в Альянсі досі точаться дискусії щодо того, що саме розцінювати як повномасштабне вторгнення Путіна в Україну.
Почнемо з нещодавньої заяви Джо Байдена про те, що НАТО ще дискутуватиме про те, як відповісти на так зване незначне вторгнення.
“Одна справа, якщо це незначне вторгнення і, зрештою, нам доведеться сперечатися, що робити, а чого не робити. Але якщо вони зроблять те, на що вони спроможні, з силами, зосередженими на кордоні, для Росії буде катастрофою подальше вторгнення в Україну. В НАТО існують розбіжності щодо того, що країни готові робити, залежно від того, що відбувається”, – заявив Байден.
Звичайно, пізніше в Білому домі роз’яснили, що США розглядають будь-який військовий напад на Україну з боку Росії як повномасштабну війну, а за формулюванням “незначне” ховалися поняття кібератак або будь-якої іншої форми гібридної війни.
Але меседж уже було запущено. Чим ближче наближення вторгнення Путіна в Україну, тим зрозуміліше стає, що НАТО не зовсім єдине і всередині Альянсу є ті, хто готовий йти на поступки Кремлю.
Багато європейських експертів заявили про те, що хоч така заява була не зовсім коректною, але вона правдива і її треба було проговорити. Адже досі НАТО так і не відповіло чітко, що піде за кожною ймовірною дією РФ.
За фактом Байден, а потім і Блінкен чітко окреслили питання, які залишаються невирішеними, і з якими деякі європейські гравці готові миритися. І ось США готові вводити санкції проти Путіна і за такі сценарії агресії, але чи готова Європа на це? На перший погляд – готова, але, на жаль, не вся.
Насамперед протягнути руку допомоги готові у США, які не просто є лідером у вирішенні російсько-українського конфлікту, але ще й консолідують увесь Захід. Саме держсекретар США провів новий раунд переговорів із главою МЗС Росії.
Міністр закордонних справ Канади напередодні заявила про те, що її країна розглядає можливість відправлення зброї Україні. До того ж Канада спрямовує до нашої країни свої спецсили, який на місці має визначати ступінь загрози та тут же рапортувати до Канади.
Великобританія також на 100% на нашому боці. Це, мабуть, єдина на сьогодні країна, яка усвідомила, що за спиною дипломатії має бути сильна, добре озброєна армія України.
Вчинки Великобританії спонукали також інших партнерів у Європі бути більш рішучими. Іспанія відправила свої кораблі до Чорного та Середземного моря для стримування Путіна.
Крім того, напередодні країни Балтії – Литва, Латвія та Естонія – отримали офіційний дозвіл на постачання американської зброї до України. Це означає, що незабаром Естонія розпочне передачу Javelin, а Литва – ракетні комплекси Stinger.
Після візиту Володимира Зеленського до Варшави, де він зустрівся з польським президентом Анджеєм Дудою, вирішили встановити спеціальний канал зв’язку між президентами двох країн для термінового обговорення питань безпеки.
Свою рішучість виявили й усі лідери північних європейських країн – Данії, Швеції, Норвегії, Ісландії та Фінляндії. Напередодні вони закликали Кремль піти на деескалацію та вирішити конфлікт з Україною мирним шляхом. Про це після наради заявили Міністри оборони північних країн.
Резюмуючи, на сьогодні беззаперечним партнером України у сутичці з Путіном виступають, звичайно ж, США та Великобританія. Крім того, рішучість виявила Канада, якщо ж говорити про Європу, то це Іспанія, Польща, Австрія, Литва, Латвія, Естонія, Чехія, Болгарія, Румунія, Данія, Швеція, Норвегія, Фінляндія, Ісландія та Нідерланди.
Але, як не дивно, противляться допомагати Україні ті, хто 8 років виступали посередниками між Україною та Росією у нормандському форматі. А тому висновки робіть самі…