Відомий український діджей, а нині солдат мінометної батареї в зоні АТО Анатолій Тапольський, розповів про те, як його колеги випробували міномет "Молот".

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook, передає Корупція.Інфо.

"Сьогодні у мінометників 72-ї бригади свято – тестували найпотужнішу українську розробку – 120-міліметровий міномет "Молот". Нагадаю, що кожен міномет обійшовся ВСУ у феєричні 480 тисяч гривень. Від такого девайса за таку ціну чекаєш багато чого, тому ми підготувалися грунтовно, тим більше знаючи, що нещодавно від вибуху "Молота" на "Ширлане" загинув командир міномета і 9 осіб було поранено", – зазначив Тапольський. Військовий розповів, що мінометники вирили кілька окопів, "стріляли зі шнурка і ховалися від мінометів де тільки можливо, були на максимальному стрьомі, але все обійшлося". За його оцінкою, "Молот" – "дуже погана копія" радянського міномета 2С12 "Сані".

1471969070-5913-minomet-molot1471969085-7692-minomet-molot

"Ще нові міномети вже досить облізлі, фарба стирається на раз. У тест-драйві взяли участь 12 "Молотів". 2 з них випробування не пройшли – один розвалився ще на під'їзді на вогневу, другий – під час першого пострілу. Також банально відвалився механізм горизонтування… кріплення стовбура просто відвалилося. Після п'ятого пострілу механізм одного з мінометів почав клинити. Ну і конструктивно незручні кріплення, громіздкий і незручний колісний хід і сам міномет дуже нестійкий", – написав Тапольський. Крім того, він висловив обурення тим, що з "Молотом" йдуть приціли 1946 року випуску. "Тупо під носом дерибаняться величезні гроші, і головне, від цих мінометів залежить життя наших мінометників, а нам стріляти з цього трешу", – підкреслив солдат.