У середу, 9 жовтня, ветерани АТО і ООС, а також активісти намагаються прорватися в Золоте Луганської області, де сьогодні повинні бути розведені війська.

Ветерани та учасники акції підійшли до блокпосту, проте поліція їх не пускає. Як повідомляють очевидці в соцмережах, поліцейським була дана команда “До бою”, щоб ті відкривали вогонь по тим, хто хоче прорватися через блокпост в Кремінному.

Також про це пише і лідер Нацкорпусу, Андрій Білецький.

“До бою”, – команда поліцейським відкривати вогонь по ветеранах та активістах на блокпосту в Кремінному, які прямували на мирну акцію в Золоте! Влада стріляє в українських громадян! »- заявив нардеп, опублікувавши відео спроб ветеранів та активістів пройти блокпост і потрапити в Золоте.

Протистояння вдень 9 жовтня триває, поліція стріляє в повітря. Ветерани вступають в сутички з правоохоронцями. Проїхати до Золотого учасникам акції не вдається. Дорогу перепиняють автомобілі.

Активісти прагнуть провести акцію у Золотому, бо, за їхніми словами, розведення має розпочатись вже 9 жовтня. У штабі ООС запевняють, що цього не відбудеться, оскільки умовою початку розведення є семиденний режим тиші.Як відомо, через обстріли бойовиків на Донбасі, чергове розведення сил у Золотому і Петрівському не розпочалося, як планувалося, 7 жовтня. Терміни розведення порушилися через те, що терористи кілька днів тому обстріляли населені пункти.

Зазначимо, що дії ветеранів виглядають суперечливими, особливо на фоні заяв та переконань представників теперішньої влади.

Зокрема, після розведення військ Україна не втратить своїх тактичних переваг.

А українці, які живуть на лінії розмежування, отримають шанс повернутися до нормального життя. Про це сьогодні на брифінгу заявив народний депутат фракції «Слуга Народу», голова парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич.

Він наголосив, що члени Комітету нацбезпеки щойно повернулися з населених пунктів у районі розведення військ на Донбасі, де особисто спілкувалися з місцевими мешканцями. Усі вони хочуть миру.

«Під час поїздки представники особисто спілкувалися з мешканцями Золотого, волонтерами, військовослужбовцями. Місцеве населення підтримує розведення військ. Всі хочуть миру! Хочуть повернутися до нормального життя! Жодних ризиків для жителів розведення не несе», – зазначив Олександр Завітневич.