Не про все зізнаються, – політолог США розповів про постачання Україні зброї

США й увесь Захід продовжують допомагати Україні. Щоправда, не про всю таку військову допомогу звітують у публічній площині, аби ця інформація не потрапляла до ворогів.

Про це 24 каналу розповів американський політолог Раміс Юнус. Раніше повідомлялось про те, що США передадуть Україні 8 систем ППО NASAMS.

Не про все розповідають
Юнус зазначив, що не про всю військову допомогу Україні повідомляють публічно. Треба орієнтуватись на українських лідерів: Зеленського, Залужного, Буданова, однак і вони не про все говорять. Важливо дотримувати режиму інформаційної тиші, бо ці повідомлення бачать і вороги також.

Не випадково вже не вперше під час цієї війни, особливо тоді, коли Україна пішла в наступ на Харківщині, дуже просять дотримуватись режиму тиші. Його треба дотримуватись з усіх питань, включно з цією тематикою. Ось, зокрема, говорили, що нічого на 300 кілометрів немає, а що ж тоді розбомбило аеропорт у Криму,
– зауважив американський політолог.

Підтримка у США тільки зростає
Він продовжив, що рівень підтримки України у США за 8 місяців виріс на 70%. Головне, що є цілі, й вони реалізовуються. Є проблема з дронами, вона вирішується, може з’явитись також проблема з балістичними ракетами, й вона може вирішитись.

“Коли хтось починає спекулювати, це просто передвиборчі баталії у США. Й одні брешуть, й інші. Половина з усього, що говорили, було брехнею”, – наголосив Юнус.

США з Україною до кінця
За його словами, США в цьому питанні буде з Україною до кінця. Зокрема, демократи, які не хотіли допомагати Україні, вже відкликали свої підписи. Так само й республіканці.

Головне, що США й Велика Британія “за” Україну. Решта у Європі, які продовжують грати в ігри, підтягнуться. Подивіться хоча б на те, як змінюється Німеччина,
– підкреслив американський політолог.

Так, нещодавно міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба обговорив зі своєю німецькою колегою — міністеркою закордонних справ ФРН Анналеною Бербок постачання зброї в Україну.

Про це Кулеба повідомив на своїй сторінці у Twitter.

“Ми з Анналеною Бербок підбили підсумки нашої розмови. Разом працюємо над тим, щоб надати Україні більше зброї, в тому числі через партнерство з третіми країнами. Я ціную готовність Німеччини відновити енергетичну інфраструктуру України, пошкоджену російськими ударами”, — написав Кулеба.

А 21 жовтня стало відомо, що Україна отримала від німецької компанії Hensoldt першу багатофункціональну радіолокаційну станцію TRML-4D для комплексу протиповітряної оборони IRIS-T SLM. Компанія повідомила, що ще три системи мають надійти в Україну протягом кількох місяців.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Німеччина стала першою країною, яка поставила Україні саме сучасні системи протиповітряної оборони IRIS-Т та закликав інші країни також передавати Україні зброю новітнього зразка.

При цьому, Інформацію щодо постачання зброї українська сторона надає виключно згідно з домовленостями з міжнародними партнерами, і повідомляти з цієї теми можна лише з посиланням на офіційні джерела.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр

«Все, що стосується постачань зброї, ми інформаційно подаємо згідно з домовленостями з нашими партнерами. Тому що йдеться не тільки про нашу безпеку, а й безпеку тих, хто цю зброю постачає. Тому порада тільки одна – вірити офіційним джерелам. І я прошу самостійно не поширювати таку інформацію, а тільки ту, що є в офіційних джерелах», – закликала Маляр.

Вона зазначила, що посилатись можна лише на інформацію від Міноборони, Генштабу, МЗС та Верховного Головнокомандувача.