В даний час Росія не планує масштабних військових дій проти України. Про це в коментарі InfoResist заявив голова Служби зовнішньої розвідки України з 2005 по 2010 роки, генерал Микола Маломуж.

На його думку, стягування військ до кордону України з РФ відбувається більше для надання психологічного ефекту.

«В першу чергу можу сказати, що Росія постійно нарощує останнім часом свої контингенти на західних кордонах з двох причин. Перша причина – вони відповідно отримують інформацію щодо того, що ми намагаємося провести наступальну операцію зі звільнення території. Тому вони чітко вже і не тільки дають сигнали, що вони будуть вводити війська в разі наших наступів, а й переміщують туди нові контингенти танкові, бронетанкові, ракетні, швидкого реагування і відповідно армійські корпуси, цілу армію. Тому це перша складова як можливу відповідь на нашу наступальну операцію.

Друга складова – вони діють в рамках загальної концепції, зміцнюючи західні кордони в плані можливого протистояння НАТО. Поки що не в бойовому форматі, але в форматі так сказати стримування, як вони кажуть. Тобто це гра такими військовими м'язами, тобто розміщення нових корпусів, бригад, полків для того, щоб показати НАТО, що на західному регіоні формуються ті сили, які раніше не були присутні. Це більше психологічний фактор », – сказав він.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Наступ Росія поки не планує.

«Щодо реальної загрози наступів, в даний момент ми глибоко так орієнтуємося в ситуації. Я якраз повернувся з Вашингтона, спілкувався з колегами з розвідок Німеччини, Великобританії, США, Франції. І за їхніми даними, і за нашими даними є інформація, що Росія в найближчі місяці і тижні не планує наступальних операцій. Тому, що це додасть бойової системі проблем, жертв і краху навіть. Реальність їх настання сьогодні дуже мала. Якщо не буде з нашого боку більш активних дій, військової операції, то такі великі контингенти задіяні не будуть. Може тільки частково, в окремих секторах. Але це не ті масштаби, які сьогодні створюють реальну таку глобальну загрозу Україні і в подальшій перспективі може перейти і на НАТО », – додав він.

Таким чином ми спостерігаємо систему стримування ВСУ проти наших наступальних дій.

«Тиск на нас психологічний, що розміщується новий контингент, розміщуються сили, готовність до можливого удару. Але реальних дій по підготовці наступальних масштабних операцій сьогодні по всіх наших даних не планується », – резюмував Микола Маломуж.